Barney fantasztikus meccse, MVG 109,23-as körátlaga

2015. december 28. 11:45 - II. János Pál

Tegnap lezajlott a PDC Világbajnokság kilencedik játéknapja. Ez a nap sem telt el izgalmas, színvonalas mérkőzések nélkül, gondoljunk csak Vincent van der Voort parádés fordítására 0-2-es szett-hátrányból. A vb eddig legnagyszerűbb meccsét aztán az esti nyitóprogramban láthattuk.

cxqmik-w8aacfvf.jpgAz esti program nyitómérkőzését az ötszörös világbajnok holland Raymond van Barneveld és a 2014-es BDO világbajnok Stephen Bunting játszotta.

Rögtön az első legben hallhattuk az est első "vánhándridendéjti" kiálltását Buntingnak köszönhetően, de a leget Barney vitte el egy dupla 16-al. Bunting beszúrt egy dupla négyet egyenlítésképpen, majd a holland kiszállóhibáit megbüntetvén egy dupla 18-al breakelt is. Az angol "beteg" a negyedik leget két 180-al és egy dupla 16-al húzta be, ezzel 1-0 a szettek állása Bunting javára. Zeng a Barney Army, a holland megvillan és - ellentmondást nem tűrően - kiegyenlíti a szettállást (egy 101-es kiszállóval megspékelt 3 db 15 nyílon belüli leggel).

A következő szett első legjében mindketten dobtak 180-at, de miután az angol két nyilat is hibázott a breakért, Barneveld egy 103-as kiszállóval meg is köszönte az első leget. Bunting a következő 3 leg mindegyikében dobott egy-egy maximumot és meg is nyerte azokat, 2-1. Bunting 70-es kiszállója a 4. szett elején meg is hozza az előnyt, válaszul Barneveld egy 74-es, 121-es, 96-os kiszállóval kiegyenlíti a szettállást ismét, 2-2. Barney egy 116-os checkouttal kezdte a következő szettet, majd Bunting erre válaszul a kilencedik 180-ját megdobva és egy dupla húszas kiszállóval egyenlít. A holland legenda - az ötödik 100 feletti kiszállójával - egy 131-el újra előnybe kerül, de az angol megint egyenlít. A szettdöntő leget Barneveld egy 11 nyilassal szerzi meg.

A hatodik szettet legveszteség nélkül hozza Bunting (2db 180 kíséretében). Az állás 3-3, következzen a döntőszett: Barney egy 64-es kiszállóval nyeri az első partit, de a második legért nem talál célba, Bunting egyenlít dupla 10-en. A következő legben az angol 2 db. 180-at is dob, de a holland hozza el a leget, egy 71-es kiszállóval, mielőtt az angol kiharcolja a tie-breaket, egy 180-al és egy 88-as checkouttal később. Az utolsó két leget és a mérkőzést a holland nyeri meg egy dupla 12-es, majd egy drámai dupla 10-es kiszállóval.

15/37  40.54% Kiszálló % 14/31  45.16%

Az est utolsó két mérkőzése egyenlő volt egy-egy kivégzéssel. Az első hóhér a Gép James Wade volt, aki Wes Newtont nyírta ki. Az angol ezt úgy hívja, hogy whitewash

Első szett: Wade kiszáll 74-ről, 100-ról és 20-ról (3:0).
Második szett: A gép ott folytatja, ahol abba hagyta, egy break dupla 20-al, majd egy 81-es kiszálló. Mindketten dobnak egy-egy 180-at, és - a mérkőzésen először - Newton duplára dob, de mellé mind a három nyilával, Wade ismét megvillan válaszul és kirepül 80-ról (3:0).
Harmadik szett: Wade megdobja a második 180-át, majd kiszáll 71-ről, majd végre Newton is nyer egy leget, méghozzá egy dupla 8-as kiszállóval, heuréka! De Wade nem enged kis folytatja, 60-as kiszálló, majd megbüntetve Newtont az újabb dupla-hibái miatt, egy újabb szett kerül a neve mellé (3:1).
Negyedik szett: A legszorosabb játszma, Wade egy dupla hattal vezetést szerez, ám Newton kiszáll 45-ről, aztán 40-ről. Bár Newton először vezet, Wade előbb egy dupla 10-el egyenlít, majd még egy dupla 10-el bedobja magát a 16 közé (3:2).

12/23  52.17% Kiszálló % 3/17  17.65%

Az utolsó mérkőzést a holland Michael van Gerwen és Darren Webster játszotta. Ismét a papírforma nyert egy nem túl izgalmas meccsen (Webster összesen 1 darab leget hozott).

Shrek, alias MVG hozta a formáját, az első szettet egy 75-ös kiszállóval kezdte, majd 6 darab tökéletes nyilat helyezett a táblába, ám - a közönség tehénbőgése mellett - "csak" egy 12 nyilas lett belőle. Egy 117-es kiszállót még megvillantott "őrült" holland barátunk a szünet előtt, csakhogy Webster az önbizalma nehogy a helyén legyen.

A kivégzés folytatódott, Gerwen egy bullseye-os 121-es, majd egy 136-os kiszállóval kezdte a második szettet. A szettgyőzelemért elhibázza a bullseye-t egy 130-as kiszállóhoz, de - mivel van ideje - 25-ről nem téveszt és megnyeri ezt is. A 3. szettet a világelső egy 64-es breakkel kezdi, majd egy 70-es kiszállóval folytatja (ebben a legben mindketten egy-egy 180-at is dobtak), mielőtt Webster is feliratkozik az eredményjelzőre egy 47-es kiszállóval. Mindketten szúrnak egy-egy maximumot, de a leg- és szettgyőzelem ismét MVG-é. Elérkeztünk a negyedik és, mint kiderült az utolsó szetthez. A fiatal Gerwen egy fantasztikus 160-as kiszállóval kezd, majd egy dupla 14-es és egy dupla 4-es kiszállóval megnyeri Raymond van Barneveldet a következő (a legjobb 16 között zajló) mérkőzésére.

12/18  66.67% Kiszálló % 1/5  20%

Összefoglalva a tegnapi napot, egy fantasztikus játéknapon vagyunk túl, sok 180-at és sok magas kiszállót láthattunk, illetve Michael van Gerwen szuper 109,23-as körátlagát.