9 Nyíl

Webster hihetetlen könnyen nyerte a vb-elődöntősök csatáját

2015. december 28. 20:49 - Denis Potvin

Elkezdődik az esti program, de most gyorsan összefoglaljuk a délutánt. Alan Norris nagyszerű játékkal, Mark Webster minden elsöprővel, Mansur Suljovic pedig néha szerencsével, de óriási kitartással jutott közelebb a bajnoki címhez. Persze mindhárom továbbjutón érezni lehetett - közülük kettőjüknek óriási siker ez - hogy hihetetlen boldog. Érthető, a fenti három úriember már a legjobb 16 között van.

Alan Norris-Joe Murnan 4-1 (3-1, 3-1, 3-2, 1-3, 3-1)

cxuz6w5wmaag9nq.jpgAz első szett Joe Murnan sikerével kezdődött, aztán onnantól gyakorlatilag Norris számára alakult jól a meccs. Három leget nyert egymás után, az utolsóban egy 180-nal lendült be, majd egy 75-tel szállt ki. A második szettben egy szép dupla 20-as kiszállóval egyenlített ki a legek állását Murnan, de aztán megint a derék Chuck következett. A szett első három brékje után Norris saját kezdését fejezte be jól és már 2-0 volt a javára. A harmadik szett érdekesen alakult, Murnan egy 61-es kiszállóval hozta az első leget, Norris egy 11 nyilassal egyenlített, aztán Norris hibázott Murnan végül egy D2-essel zárta le a leget. Kulcsfontosságú leg jött, de Murnan en mtudott élni vele, Norris egyenlített, aztán egy 66-os kiszállóval a harmadik szettjét nyerte.

A negyedik szett már Murnan életbemaradásáról szólt, és ez egy ideig sikerült is neki. Egy 49-es kiszállóval nyitott, majd egy oda-vissza 180 után a második leget is nyert. Végül Norrisnak ekkor csak szépítés jutott, mert Murnan dupla 12-es kiszállóval 3-1-re jött fel. Ötből a negyedik szett is Murnan sikerével kezdődött, de aztán Norris minden legben beszórt egy 180-ast, a végére 11-ig jutott ebben és négyben a szettek számát tekintve, amellyel legjobb vb-szereplését nyújtva a legjobb 16-ba került, ahol a Jenkins-Webster meccs győztese jön majd.

13/31  41.94% Kiszálló% 8/36  22.22%

Terry Jenkins-Mark Webster 0-4 (0-3, 2-3, 1-3, 1-3)

cxum1rrwwaai4lt.jpgAnnak a meccsnek a győztese, ahol egy korábbi vb-elődöntős és egy vb-3. csatázott egymással. És éppen az utóbbi, Webster kezdett jobban. Leget sem engedett Jenkinsnek, gyönyörű, 12 nyilas ksizállóval az első 180-assal, majd egy 81-es checkouttal zárta le az első szettett. Sőt olyannyira belelendült, hogy öt leget nyert egymás után, mire Jenkins egy 51-es kiszállóval és brékkel tudott válaszolni, és aztán egyenlíteni is. De a lendület csak eddig tartott, miután Jenkins sorra szúrta el a kiszállót Webster nem hibázott és már 2-0-ra vezetett.

Webster aztán elképesztő lendületbe jött, brékelt, majd újabb leget nyert, de Jenkins egy 70-es kiszállóval szépített. De nem törte meg Webster lendületét, aki egy újabb remek 180-assal, majd egy 101-es kiszállóval már 3-0-ra vezetett. Az életben maradásról szólt a negyedik szett, ami ismét Webster jó kezdéséről szólt, de Jenkins két nyíllal, 78-as kiszállóval 1-1-re hozta a legek állását. Aztán Webster előbb 80-ről nem tudott kiszállni, de dupla 10-zel már igen, és egy legre került a továbbjutástól. Jenkis már lélekben feladta, és Webster 49-.ról behúzta a harmadik leget, a negyedik szetett és továbbjutást is. Nagyszerű játékkal mosta le ellenfelét Webster.

4/13  30.77% Kiszálló% 12/35  34.29%

David Pallett-Mensur Suljovic 3-4 (2-3, 3-1, 3-0, 1-3, 2-3, 3-1, 1-3)

Nehezen lehet szavakat találni erre a meccsre, hiszen a két sportoló olyanokat tett, amiket eddig a vb-n senki, egyetlen nyílra voltak a kilencnyilas kiszállótól Pallett és Suljovic is. Ugyanakkor a kiszállókat olyan nehezen hozták, elég sokszor, hogy még az amatőr néző is elmorogta magában: ezt én is megcsináltam volna.

Persze, borzasztó nehéz ott a színpadon úgy teljesíteni. Az első szettet Suljovic nyerte, volt egy 160-as kiszállója is. Második a Pallett-é volt, a harmadik pedig úgy az angolé, hogy egyetlen leget sem engedett a bosnyák-osztráknak. Na, de aztán a negyedik szett. Suljovic az első olyan dartson volt a világbajnokságon, aki csak egyetlen nyílra került a kilencnyilas kiszállótól, végül 147-ről fejezte be. Drámai ötödik leggel fejeződött be az ötödik szett, Pallett-nak több lehetősége volt, mégis rontott, aztán Suljovic 64-ről fejezte be.

Aztán a hatodik szettben jött Pallett majdnem kilencnyilasa. A dupla 12-öt nem sikerült eltalálnia, de végül 12 nyíllal csak sikerült kiszállnia. A hetedik szettben Pallett többször is jelezte a legfontosabb drukkereinek, hogy elszállt, és tényleg úgy dobált. Voltak felvillanásai, de érezhető volt, hogy ezt a meccset Suljovic fogja nyerni. Így is lett. Egészen zseniális dobások mellett, tragikus kiszállók és ideges játékosok. Suljovic bírta jobban idegekkel, egy 84-essel szállt ki, Pallett-nek még lesz ideje.

David Pallett 3-4 Mensur Suljovic