Ez hihetetlen, Taylor is kiesett

2015. december 31. 00:52 - Denis Potvin

Jön a szilveszter, de azért óév búcsúzásaként kaptunk három remek meccset. Kezdődött két közel azonos tudású játékos, Peter Wright és Dave Chisnall csapott össze, és egy egészen fantasztikus meccsen Wright ment tovább. Aztán Alan "Chuck" Norris nagyon simán ment tovább. És jött az Erő, Phil Taylor, de inkább Jelle Klaasen, aki egy csodálatos meccsen legyőzte Phil Taylort. A meglepetések vb-je folytatódik, Michael van Gerwen kiesése után, Phil Taylor is utazhat haza,

cxgvkjbuwaatwu3.jpgAz első szettben Peter Wright gyorsan bevágta a háromszor hatvanast és brékelt. Ugyanezt tette Dave Chisnall is, ráadásul egy 12 nyilas, 121-es kiszállóval egyenlített. Az első szett döntő legjét úgy nyerte, hogy 100 százalékosan hozta a kiszállóit. Aztán a második szettben Wright összeszedte magát, előbb a saját kezdését nyerte meg, aztán a hátsó pályáról hozta dupla16-tal a kiszállót és már 2-0-ra vezetett. Sőt, egy D19-cel a harmadik legjét is megnyerte, így 1-1 lett.

Aztán a harmadik szett elején Chisnall dobott egy laza 180-ast, hozta is a legjét. Aztán megint 180, és már 2-0 volt Chizzynek. De Wright keze sem remegett meg, dobott egy 180-ast, na de Chisnall 160-ról úgy szállt ki, ahogy a nagy könyvben meg van írva (a videón). Elképesztő volt, ahogy Chizzy dobálta a kiszállókat. A negyedik szettben dobálták a fiúk a 180-at, végül Wright szállt ki. Aztán Wright a hátsó pályáról hozta be a szettet, de úgy, hogy Chisnall hibája is kellett.

Az ötödik szett abszolút Chisnallé volt, még ha hibázott is, de nagyon magabiztosan tudott kiszállni dupla 15-ről. Hozta is simán a szettet. Chizzy brékelt, ahogy Wright is, 116-os kiszállóval. Jött megint egy brék, 12 nyíllal. És Chizzy 112-ről szállt ki, miközben mind a ketten szórták a 180-akat. Mind a ketten száz feletti átlaggal álltak ekkor. Wright pedig egy dupla 16-tal 3-3-ra hozta a szetteket. Wright már 2-1-re vezetett a hetedik szettben, de Chisnall végül egy remek kiszállóval 2-2-re egyenlítette a legeket. Hosszabbítás jött, Chisnall D12-vel 3-2-re vezetett, de Wright az utolsó nyilával megint egyenlített a legekben, aztán 127-ről kiszállva 4-3 volt neki. De aztán 130-as brék volt a válasz. Újabb brék és megint Wrightnál volt az előny, és egy 125-ös kiszállóval behúzta a meccset. Elképesztő csata volt, nagyszerű játék és Peter Wright továbbjutása. A vb legfurcsább figurája Adrian Lewis ellen folytatja az új év első napján. Nem mellesleg 23 darab 180-as volt ezen a meccsen.

18/42 - 43% Kiszálló% 16/33 - 48%

Alan Norris kezdett jobban, de Mark Webster egy bull-lal és egy 130-as kiszállóval egyenlített az első szettben. Aztán Norris ötször dobott tripla húszat, de aztán nagy gondok voltak a kiszállókkal, végül Norris csak lerendezte a dupla 10-et és 1-0-ra vezetett. Webster aztán az első legben két 180-assal és sikerrel nyitott, de a kiszállóit továbbra is nagyon rosszul dobálta, Norris pedig a második szettet is behúzta. Webster aztán két gyors leget nyert, az egyiket brékkel, saját kezdéssel indult a szépítésért és végül egy dupla 10-zel behúzta. Norris aztán később is biztosan dobálta a kiszállót és már 2-1-re vezetett. Aztán Alan Chuck Norris elintézte az ötödik leget is. Tényleg simán nyerte a meccset, 3-1-re nyerte az utolsó leget is, így karrierje legnagyobb sikerét érte el és bejutott a PDC-vb negyeddöntőjébe.

12/30 - 40% kiszálló% 9/33 - 27%

Phil Taylor a fiatal holland ellen kellett volna a negyeddöntőben legyőzni. Az első szettben vitte Jelle Klaasent az a lehetőség, hogy a világ legjobbja ellen játszhat. Taylor is inkább még csak a kezét és a nyilait próbálgatta, és a Klaasen 3-2-re vitte az első szettet. Aztán Taylor elkezdte komolyan gondolni a meccset és a második szettet tükörsimán nyerte meg 3-0-ra. A The Power már mosolygott is, elkezdte érezni a meccset.

Klaasen egy 70-es kiszállóval folytatta, majd dobott egy 180-ast, meg még kettő 60-ast, aztán a tripla ötbe tévedt el a nyila. De 89-ről is ki tudott szállni és a harmadik szettért kezdett. De Taylor 70-ről kiszállva szépített, hihetetlen biztos kézzel. Aztán viszont megremegett Taylor keze, Klaasené viszont nem és 2-1-re vezetett. A holland aztán tíz nyíllal folytatta a negyedik szettben, de Taylor amikor dobni kellett a célt, alig hibázott. A negyedik leg óriási lehetőséget hozott Klaasennek, kétszer is kiszállhatott volna, de hibázott, Taylor ellen pedig nem szabad, pedig az angol sem dobott pontosan, de a végén igen, így jöhetett a legfontosabb ötödik leg. Simán nyerte Taylor, de a szünetre vonulás közben jelezte, hogy ez tényleg a kés élén táncolás volt.

Klaasen nem lépett le a gázról, Taylor két elveszített leg után nem tudott kiszállni, a holland viszont bevágta a dupla 12-öt és már 3-2-re vezetett. Elképesztő legek jöttek, Klaasen eljutott a kilencedik 180-asig, brékelt egyből és egyre közelebb került az elképesztő sikerhez. De ő is csak döbbenten figyelte, hogy Taylor amikor csak kellett, eltalálta azt, ami kellett a leghez. Jött Taylortól két 180 és hozta a leget, 2-1 volt a javára. Az7tán Klaasen dupla 7-tel hozta a leget.

És jött egy nagyon fontos játék. Taylor kezdte, szektorhibák, és triplák nélkül, miközben Klaasen jókat dobott. Volt egy dupla 18 a győzelemhez, de nem tudta megcsinálni, Taylor persze megint nem hibázott a döntő dobásnál. 3-3 lett a szettállás. Elképesztő csata kezdődött a továbbjutásért.

A hetedik szettben brék és 126-os Taylor kiszálló. Klaasen csak nézett, de megpróbált az öreg után menni. Klaasen dobta a torna 500. száznyolcvanasát, de Taylor nyerte a második leget is. Elképesztő, ahogy Taylor a semmiből a győzelem kapujába került. És lehetett még fokozni, Taylor elszúrta D20 kiszállót, Klaasen a másodikra nem. Aztán a hátsó pályán egy 180-nal kezdett, és 0-2-ről felállt, kiharcolta a tie-breaket. Sőt, a harmadik leget is hozta és csak egyre került a továbbjutáshoz, s a biztonság kedvéért megint dobott egy 180-ast. Aztán Taylor rontott megint, Klaasen 71-ről kiszállt, és harmadszor is legyőzte a világ egyik legjobb dartsosát. Teljesen megérdemelten. A csoda folytatódik tovább a világbajnokságon.