Taylor és Chizzy brutális volt

2016. május 26. 22:46 - Denis Potvin

Lejátszották a negyeddöntőket a 2016-os World of Series első állomásán, a Dubaj Openen. Volt itt minden, de tényleg. Chizzy kivégezte Adrian Lewist, aztán Phil Taylor intézte el könnyen James Wade-et. Anderson megszenvedett Barney-val, de továbbjutott, nem úgy mint tavaly. Aztán jött a tavalyi bajnok, Michael van Gerwen és Peter Wright meccse. Nem lesz nagy titok, ki nyert. Azért ha az átlagokat nézzük, mondhatnánk azt is, hogy ez nem egy Premier League színt, de ne felejtsük el, szabad ég alatt versenyeztek. A legjobb meccsről videónk is van.

Nézzük sorban a meccseket. Elsőként Adrian Lewis és Dave Chisnall állt a táblák elé. Chizzy egy laza 130-as kiszállóval kezdte a meccset, ez volt az neki legmagasabb kiszállója aztán. Chisnall uralta a meccset, brékelt, aztán visszabrékelték, de utána nem veszített leget. Elképesztően dobált. Főleg Chizzy 110-es, 105-ös kiszállója is volt, főleg a befejezései voltak zseniálisak, 18 kiszállója volt, tízszer megcsinálta 10-1-er nyert. Adrian Lewis 79,46-os átlaggal fejezte be a meccset és a Dubaj Darts Opent is.

1/6 - 17% Checkout % 10/18 - 56%

Jött Phil Taylor és James Wade. Taylor a harmadik legben már a második 180-asát dobta, ezzel vezetett 3-0-ra. Wade két kísérletet tett a felzárkózásra és 4-2-nél még viszonylag szoros volt a meccs. Onnantól viszont egyáltalán nem. Taylor zseniális magabiztossággal dobálta a nyilakat. A nyolcadik legben 170-ről fejezte be a leget, négyszer elvette Wade kezdését, míg ő mindegyik sajátját győzelemmel fejezte be. És a végén, amolyan Taylorosan, egy 13 nyilas kiszállóval zárta le a meccset, és jutott az elődöntőbe.

10/22 - 45% Checkout % 2/13 - 15%

A harmadik negyeddöntő volt a legszorosabb. Tavaly csúnyán kieső Gary Anderson most győzelemmel kezdett, de igen nehezen verte Raymond van Barneveldet. A holland egy 180-assal, majd egy 140-essel kezdett, mégis Andersoné volt a leg. Aztán Barney 2-0-ről 2-3-ra fordított. Utána viszont a világbajnok percei következtek. Egymás után öt leget nyert meg és már a győzelem is közel került, 7-3-ra vezetett. Innen jött fel a holland 8-6-ra. És a 14. leg micsoda műsör volt. Barney 174-gyel kezdett, aztán jött egy 140-es, végül egy dupla 16-tal, 11 nyíllal hozta a leget. Még 9-8-ra feljött, de az utolsó legben Anderson zseniális volt, 12 nyíllal, a második 180-asával zárta le ezt a meccset.

10/26 - 38% Checkout % 8/21 - 38%

Végére maradt egy igazi rangadó, a világelső és címvédő Michael van Gerwen és Peter Wright csatája. Óriási meccs volt. Wright vezetett, de aztán Gerwen fordított. Utána fej fej mellett mentek, hol az egyik, hol a másik vezetett egy leggel. A 10. legnél Gerwen már a hatodik 180-asánál tartott, a 14. legnél pedig már a kilencediket dobta. Ekkor 7-7 volt az állás. Innentől Wright már nem nyert leget. Gerwen egy 10 nyilassal (140, 180, 165, és egy dupla nyolcas) sokkolt. Majd 81-ról, megint 11 nyíllal kiszállva. Wright még megpróbálta a lehetetlen, de Mighty Mike egy 112-es checkouttal lezárta a meccset. Ez a meccs tényleg a legszínvonalasabb volt. Ha csak az átlagokat nézzük, feltétlen.

10/17 - 59% Checkout % 7/13 - 54%

Fantasztikus este volt, fantasztikus világsztárokkal. Sajnos négyet már nem látunk közülük pénteken. Az elődöntben Michael van Gerwen–Dave Chisnall, Gary Anderson–Phil Taylor elődöntők lesznek. Ugyanígy, este hattól. Vélhetően ugyanígy, hatalmas meccseken.