Egy angol, két belga és egy kilencnyilas sztorija

2017. február 19. 22:00 - adam_f

PDC Unicorn Development Tour - 1-2. forduló (összefoglaló)

Luke Humphries és Dimitri van den Bergh győzelmével rajtolt a Unicorn által támogatott Development Tour ezévi versenysorozata, amelyen a 16 és 23 év közötti dartsosok vesznek részt. A szombati nap még arról is nevezetes maradt, hogy van den Bergh földije, Kenny Neyens kilencnyilast dobott a Wigan-ben rendezett torna első fordulójában. Részletek lejjebb!

Lássuk tehát a szombati nap részleteit. Luke Humphries győzelmével kezdődött el tehát a 2017-es évad a Development Tour-on. Az angol játékos a döntőben honfitársát, Dawson Murschell-t győzte le viszonylag simán, 5-1 arányban. Humphries nagyon kiegyensúlyozottan játszott az egész nap során, ahol a második körben csatlakozott a tornához, és végig magabiztos győzelmeket aratott ellenfelei felett, akik között ott volt a belga Dimitri van den Bergh, Jimmy Hendriks, vagy éppen Adam Hunt. Humphries 31 nyertes játék mellett mindösszesen 13 alkalommal vesztett leget, így nem is csoda, hogy tényleg megérdemelten nyerte meg a nyitókört.

Luke Humphries 2016 májusa után játszott újra döntőt a Development Tour-on - akkor még csak második lett, de most sikerült végre a dobogó tetejére jutnia.

Két érdekesség még az első fordulóból. Az első nem is annyira érdekesség, mint inkább nagy siker a belga Kenny Neyens számára, aki a Mickey Rees ellen 4-0-ra megnyert mérkőzésen megdobta a hétvége eddigi egyetlen kilencnyilas játékát. A kis belga egyébként egészen az elődöntőig jutott, ahol drámai találkozón kapott ki 5-4-re a finalista Dawson Murschell ellenében.

Kenny Neyens most jobban célzott, és össze is jött számára az mágikus kilenc nyíl.

A másik érdekesség egy testvérharc volt, mégpedig az ötödik fordulóban. A három Rodriguez közül a legidősebb (Rowby-John), valamint a legfiatalabb (Rusty-Jake) csapott össze egymással, és az erőviszonyokat jól mutatta az, hogy Little John nagyon simán, 5-0 arányban verte is a kisöcsit. Persze ettől még harag nincs közöttük, R-J aztán hamar ment is a tesó után, mivel őt meg Adam Hunt győzte le hasonló arányban a negyeddöntőben.

Ezek után nézzük a számszerű eredményeket (teljes eredménysor a negyedik körtől):

PDC Unicorn Development Tour
Első forduló
Február 18 - szombat, Robin Park Tennis Centre (Wigan, Anglia)

Második kör:

Kenny Neyens 4-0 Mickey Rees - Kenny Neyens kilencnyilast dobott!!!

Luke Humphries 5-1 Dawson Murschell

Kis pihenő után aztán újra egymásnak estek a játékosok, immáron a második fordulóban, ahol a táncoslábú Dimitri van den Bergh bírta legtovább, így végül ő ért oda az első helyre. Azzal nem mondok semmi újat, hogy belga házidöntőt rendeztek ebben a körben, melynek "szenvedő alanya" ezúttal a kilencnyilast dobó Kenny Neyens volt, akinek csak két játékot sikerült elvennie van den Bergh-től. Dimitri azzal kezdte a második fordulót, hogy kapásból kiejtette az első kör győztesét, Luke Humphries-t, így vágva vissza a negyeddöntőben elszenvedett vereségért. Ezután pedig simán végigverve a mezőnyt (35 győztes és 12 vesztes játék) meg sem állt, egészen a dobogó legfelső fokáig. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy Neyens sem lehet szomorú ezután a szombat után. Dobott egy kilencnyilast, elődöntőzött, majd pedig bejutott a fináléba is. Nem volt rossz hétvége ez a flamandok szemszögéből.

Dimitri van den Bergh-ről tudtuk eddig is, hogy nem csak jól táncol - ezt pedig most is bizonyította

Little John már az első körben búcsúzni kényszerült, a holland Mike van Duivenbode bizonyult rágós falatnak számára, olyannyira, hogy még játékot sem tudott nyerni ellene. Ezúttal a tesó, Rusty-Jake jobban bírta a kiképzést, mivel ő egészen a harmadik körig tudott menni, ám ott a belga finalista, Neyens bizonyult jobbnak nála. Egy másik ismert játékos, Josh Payne a negyedik körben kényszerült búcsúzni Sam Head ellen, aki egy szoros meccsen tudott 4-3 arányban nyerni JP ellen.