9 Nyíl

Ideje lesz megjegyeznie mindenkinek Rob Cross nevét

2017. július 25. 00:47 - matyi96

BetVictor World Matchplay - harmadik nap

A 2017. évi World Matchplay hétfői napján rendezték az utolsó első körös mérkőzéseket, keddtől már a nyolc közé jutás lesz a cél az uraknak. Lássuk, mi történt a mai napon.betvictor.jpg

Simon Whitlock - Kyle Anderson: 10-5

Ausztrália két legjobb dartsosa nyitotta a mai napot a Winter Gardensben. A mérkőzés előtt szoros csata volt várható, nos az eredmény nem ezt tükrözte. Az meccset Whitlock kezdte, az első legben Anderson majdnem meg is tréfálta őt egy 130-as kiszállóval, de a végén a dupla öt cserben hagyta őt, Whitlock pedig megdobta a 14 pontját. 2-1 után sikerült az első break az elsőszámú ausztrálnak, amivel 3-1-re vezetett, majd egy tizenhárom nyilassal hozta a kezdését is. Utána mindketten hozták kezdésüket, majd egy újabb break Whitlock javára és egy kezdésből hozott újabb leg. Ezzel már csak három legre volt a továbbjutástól. Szünet előtt egyet, szünet után kettőt nyert Anderson, összekapta magát és sikerült zsinórban három leget nyernie. Mint kiderült ennyire futotta Kyle-nak a mérkőzésre, ezután Whitlock hozta a maradék három leget, amivel továbbdobta magát a nyolcaddöntőbe. Simon mindössze egy maxot dobott, míg ellenfelének hat darab is sikerült. Kyle átlagban egy picit jobb volt, de ez mit sem számított. A duplák mindkét játékosnak szépre sikeredtek. 20400879_1371816842872655_1880409746_n.jpg

Adrian Lewis - Steve Beaton: 10-7

Adrian Lewis visszatérése mondhatni jól sikerült. Beaton hozta a kezdését, majd egy gyengébb leggel Lewis egyenlített. Ezután sikerült breakelnie Steve-et és a kezdését is hozta egy 110-es kiszállóval, ami a mérkőzés legnagyobbja volt. Az első szünetre 3-2-vel vonultak a felek. Szünet után Beaton rögtön egy breaket mutatott be, majd sikerült a vezetést is átvennie egy tizenhárom nyilassal. Innentől kezdve a következő szünetig mindketten hozták a kezdésüket, az állás 5-5 volt. Lewis break következett, miután visszajöttek, majd egy tizenhárom nyilas is érkezett tőle, amivel 7-5-re módosította az eredményt. Egy break volt még 9-7-nél, egy klasszikus tizenegy nyilas, amivel Lewis lezárta a mérkőzést és győzelemmel tért vissza a hosszabb kihagyás után. Száznyolcvanakban nem kényeztettek bennünket, összesen született két darab, viszont a duplák magukért beszélnek, főleg Lewis oldaláról. 20400989_1371816849539321_135245593_n.jpg

Michael van Gerwen - Stephen Bunting: 10-4

Jöhetett a világelső, akit már sokan vártak. Nem vártunk mást, mint magabiztos kezdést Blackpoolban, ami be is igazolódott. Ugyan nem sikerült neki 100 feletti átlagot dobnia, ebben a duplák sem segítettek neki, de így is nagyon sima mérkőzés lett belőle. Persze ehhez kellett az is, hogy Bunting 22%-kal kiszállózzon. Így hamar 7-0 lett az állás. A végére azért sikerült Stephen-nek négy leget nyernie. Michael hat száznyolcvanat dobott, ami mellé jött még egy 160-as kiszálló is az utolsó legben. Bunting három száznyolcvanat vállalt, illetve neki is sikerült egy száz feletti kiszálló 102-ről. 20292539_1371816866205986_1648462536_n.jpg

Ian White - Rob Cross: 7-10

A napot a profik világában újonc Rob Cross meccsével zárták ma. Mindenki kíváncsian várta, hogy Rob első World Matchplay tornáján mire lesz képes. Nehéz feladat előtt állt, ugyanis Ian White nem az a fajta, aki könnyen adná magát. 4-3-as állásig mindenki hozta a kezdését, majd ekkor Cross eltudott csenni egy leget White-tól. White a következő leget egy száznyolcvanassal kezdte Cross negyven pontjára reagálva. Hiába a maximum, Cross ezt a leget is behúzta, így az eredmény már 6-3-ra módosult. Ian erősen kezdte a következő leget, de Rob így is dobhatott duplára, de elhibázta, Ian pedig kiszúrta a dupla négyet egy kettes kerekítővel, így a második szünetre 6-4-es állással ballagtak le az urak. A szünet után az újonc egy 125-ös (25, T20, D20) kiszállóval nyitott. Tizenkettedik legben White egy tizenöt nyilassal abszolválta a leget. Cross dupla-hibáinak köszönhetően White tudott egyet breakelni, de eszméletlen, hogy ezután mennyire ott volt fejben Rob. Egy tizenegy nyilassal visszavette az elvett kezdést és kezdhetett a meccsért. White-nak kettő nyila volt az életben maradásért, de elhibázta a kiszállóját, majd Cross 70-ről D16-tal a végén megnyerte élete első World Matchplay mérkőzését. Ennél jobb zárás nem is kell az estére, volt öt darab maximum és a végére egészen szép átlagok születtek.20292177_1371816879539318_940697940_n.jpg

A holnapi napon rendezik a nyolcaddöntők közül az első négy meccset, ahol már 11 nyert legre fognak játszani.
Látható, hogy holnap is remek mérkőzések várnak a nézőkre, kár lenne lemaradni róluk!