Északír - skót csata a döntőért

2017. július 27. 23:53 - matyi96

BetVictor World Matchplay - negyeddöntők (csütörtök)

A tegnapi nyolcaddöntők után ma este már a negyeddöntők első felvonásával kápráztattak el bennünket a játékosok. Két mérkőzés került képernyőre, Daryl Gurney Mensur Suljovic ellen játszott, majd ezt követően Peter Wright és Darren Webster mérkőzött meg egymással. A meccseket 16 nyert legig játszották már.dfm_te7wsaani29.jpg

Daryl Gurney - Mensur Suljovic: 16-13

Daryl Gurney remek formában van, ez már kiderült a US Darts Masters-ön is, valamint Blackpool-ban is. A világranglista második helyezettjét, Gary Anderson-t búcsúztatta az előző körben, most pedig az osztrákok kiválósága várt rá. A meccset Gurney kezdte, 2-2-ig hozták a saját kezdésüket, majd az első szünetre Mensur került előnybe, köszönhetően egy hátsó pályáról megnyert játéknak. Szünet után Suljovic bekezdett egy tizenhárom nyilassal és kettőre növelte a különbséget. Ez a különbség 4-6-os (a második szünetig) állásig tartott, ekkor az észak-ír hozni tudta a kezdését, majd egy breaket is be tudott mutatni, amivel kiegyenlített. Mensur nem szerette volna előnyben tudni ellenfelét, ennek megfelelően négy kör után 32 ponton várta, hogy újra vezethessen, de Gurney nem így gondolkozott és kegyetlenül kidobta a 146 pontját (T20, T20, D13). A következő pihenőre 8-7-es Gurney vezetéssel mentek le. Ezután Mensur jobban kezdett, kezdése után egy breaket is bemutatott és újra átvette a vezetést. A következő fordulópont akkor volt, amikor Suljovic két leggel is vezetni tudott (9-11), így vonultak le a színpadról. 12-10-ig tartani tudta ezt a különbséget az osztrák, de ekkor Gurney nagyon magas színvonalon kezdett el játszani, Mensur-nak pedig nem jöttek a triplák igazán, így zsinórban három leget is nyerni tudott Daryl (13-12). Itt még valamilyen szinten össze tudta kapni magát fejben Suljovic és kiegyenlített, de utána esélye is alig volt (105-ös kiszállót hibázott), hogy megakadályozza Gurney négy közé jutását, ugyanis újabb három leget abszolvált az ifjonc. A színvonal végig magas volt, amit az átlagok is jól mutatnak. A duplán is jól teljesítettek és összehoztak húsz darab maximumot is. gurneysuljovic.jpg

Peter Wright - Darren Webster: 16-12

Talán volt, aki úgy gondolta, hogy ez a meccs simább lesz, mint az előző. Nos, hamar kiderült, hogy nem. Ugyanolyan izgalmakkal teli, magas színvonal jellemezte ezt a meccset is, mint az előzőt. A meccset Webster kezdte, de Wright rögtön elvette a kezdését és 2-0-ra is vezetett. Innen tudta megfordítani 3-2-re Webster és így az ő előnyével vonultak le az első pihenőre. A szünet után két leget Wright, majd aztán kettőt Webster nyert, aztán Snakebite hozva a kezdését kiegyenlített és 5-5-tel vonultak le. Utána egy leg ide, egy leg oda (Wright dobott egy 101-es kiszállót), majd következett Webster kezdése, amit megnyert és utána egyből breakelni is tudott. A harmadik szünet előtt Wright elcsente ellenfele kezdését, így egy leg hátrányban volt csak. Ezután egymást követték a breakek, Wright vezetett 9-8-ra, majd Webster 10-9-re. Sőt, a huszadik leget megnyerve két leges előnyre is szert tett. Na de ezután... Peter valami eszméletlen legeket tudott produkálni, zsinórban nyert hat leget (volt köztük egy tizenegy nyilas, egy tizenkét nyilas és egy tizenhárom nyilas is), egy szünettel spékelve. Ekkor az állás 15-11 volt, pedig volt több lehetősége is Webster-nek. Darren becsületből behúzott még egy leget, de a lényegen ez nem sokat változtatott, a skót egy tizenhét nyilassal, 74 pontról kiszállva a végén megnyerte a mérkőzést, így az elődöntőben Daryl Gurney lesz az ellenfele. Peter messze nem volt olyan jó a duplákon, mint tegnap, de így is elfogadható volt a százaléka, Darren-nek viszont a duplákkal is sokszor meggyűlt a baja. Ezen a mérkőzésen tizenegy száznyolcvanas született.websterwright.jpg

Összességében panaszkodni nincs okunk, ugyanis két remek színvonalú és izgalmas mérkőzést láttunk ma este, holnap pedig vár ránk a tizenhatszoros világbajnok és tizenötszörös Matchplay győztes, valamint a címvédő mérkőzése, illetve Alan Norris folytathatja csodálatos teljesítményét Adrian Lewis ellen.