Szerencsés kígyó mart Dublinban

2017. október 03. 01:24 - matyi96

2017 Unibet World Grand Prix - második nap (összefoglaló)

Tegnap este óriási meglepetés érte a közönséget Dublinban, amikor a címvédő, a világranglista első helyezett, a holland ász, Michael van Gerwen kiesett az első körben John Henderson nyilainak köszönhetően. Érzésem szerint maga van Gerwen sem hitte el, hogy ez megtörténhet, pedig ebben a sportágban bármi és annak az ellenkezője is sikerülhet. Ez a legszebb az egészben. Lássuk, mi történt ma este Írországban.wgp2.jpg

A nap bemelegítéseként Benito van de Pas és Cristo Reyes lépett színpadra. Mindössze négyszer játszottak eddig egymás ellen, az állás döntetlen volt eddig a mérkőzésig. A kezdés illata érződött a meccsen, de azért elég szorosra sikeredett a játék. A holland mindössze egy leggel volt jobb ellenfelétől, ezzel elárultam, hogy a végén ő örülhetett. A legek aránya 7-6 volt van de Pas javára. Szettekből egyet tudott nyerni a spanyol, átlagban jobb volt, de nem sokkal. Végeredmény: 2-1vandepas-reyes.jpg

A folytatásban két rutinos róka Mervyn King és Ronny Huybrechts mérkőzött meg egymással. Hatodik mérkőzésük volt ez, King négyszer győzte le eddig a belgát, míg Ronny egyszer az angolt. A meccs végére King szerezte meg ötödik győzelmét, végig jobb volt ellenfelétől. Tömegben mindenképp. Huszonnégyszer dobhatott duplára, míg Ronny csak tízszer. Az átlaga így is 85 pont körül végzett King-nek, ami elég volt ahhoz, hogy behúzza a mérkőzést. Végeredmény: 2-0king-huy.jpg

Két nem túl jó formában lévő játékos következett a sorban, az egyikük Steve West, másikuk pedig James Wade. Wadey-nek itt volt az ideje összekapni magát, ha szeretne Premier League-ben indulni, illetve, hogy egyáltalán visszakerüljön a top tíz közé. Lássuk, hogyan sikerült neki a mai este. Hát nem túl jól, annyit leszögezhetünk. Mindössze háromszor dobhatott duplára, mondjuk ebből kettőt be is dobott, tehát nyert két leget. West is jól dobta a kiszállókat, kilenc kísérletből hatot értékesített. 85-ös átlag felett végeztek mindketten, de a végén, ahogy a kiszállóstatisztikából is kiderül, Steve West győzelmével ért véget a mérkőzés. Ráadásul sima 2-0-al küldte haza Wade-et. James Wade mélyrepülése tehát tovább folytatódik. Végeredmény: 2-0west-wade.jpg

Ausztrál mágus a következő nagy név, Simon Whitlock egy Christian Kist nevezetű remek holland játékossal játszott. Az első szettet a holland kezdte és be is húzta. Hiába dobott két száznyolcvanat is Whitlock, Kist rendre előbb szállt be és jobban, mint a Varázsló. Ez látszik abból is, hogy Kist első nyilainak átlaga 33,47 pont volt, míg Whitlock-é csak 24,59 pont. A második szettre összekaparta tudását és egyenlíteni tudott az ozzie, így jöhetett a döntő parti! Kist kezdett, kiélezett küzdelemben döntő legig húzták a meccset az urak. Izgalomban nem volt hiányunk az biztos! A döntő legben 76 ponton állt a holland, amit nem dobott meg. Ekkor Whitlock 108 ponton várakozott. Odaállt. Lent kezdett. Jött a tripla, majd a szimpla 19 is. A harmadik nyíllal pedig kiszúrta a D16-ot, mellyel lezárta a meccset. Whitlock olyannyira összekapta magát, hogy a végére majdnem 90-es átlagot produkált, ami ebben a szisztémában nem gyenge. Végeredmény: 2-1whitlock-kist.jpg

Mint azt már korábban is írtam, én az esélyesek közé sorolom Mensur Suljovic-ot, főleg úgy, hogy a címvédő búcsúzott a versenytől. Ian White-ot mondjuk sosem egyszerű legyűrni, de ha újabb szép eredményt szeretne elérni az osztrák mindenképp túl kell esnie ezen is. Túl is esett a mérkőzésen, nézzük meg mi történt. Ian White talán jobban csak akkor kezdhette volna a meccset, ha kilenc nyilast dob. Megelégedett egy maximummal, majd azt követően egy 160-as kiszállóval. Mensur beszállói nagyon megleptek engem. Tudni lehet, hogy nagyon erős a D14-es szektoron, de most sorra hibázta el azt a mezőt. Le is váltott 2-0 után a 16-osra, amit meg is dobott és hozta is a leget. A következő legben azonban újabb hibákat követett el, ami a szettjébe került. Az első szett után 73 ponton volt az osztrák, míg White egy laza 97-es átlagot dobott össze. Mensur-nak volt öt perc szünete, hogy összekapja magát. Az első leget hozta is egy breakkel a második szettben. 3-2-vel övé lett a szett, de lehetett volna ez simább is. Beszállókban jóval erősebb volt, hatból ötször bedobta a huszonnyolcat. Az utolsó legben is folytatta, amit elkezdett a szünet után és sima 3-0-val abszolválta a szettet, mellyel megnyerte a mérkőzést. A végére mindketten 85 pont körül átlagoltak, az osztrák kiemelkedően teljesített a kiszállók terén is. Végeredmény: 2-1suljovic-white.jpg

Michael Smith és Gerwyn Price már a tizenharmadik meccsüket tolták le ma este, Smith a mai előtt kilenc győzelemmel és két vereséggel állt kettejük csatájában. Az biztos volt, hogy tolni fogják rendesen, igaz, hogy az első szettnél ez csak Price-ra igaz. A 96-os átlaga több, mint meggyőző volt, nem csoda, hogy övé lett a szett 3-1-gyel. A második szett első legje még a wales-i dartsosé lett, de azt követően Smith megrázta magát és zsinórban három leget nyerve kiegyenlített. Jöhetett a döntő szett. Itt Smith-nek egyetlen egy legre futotta, többre esélye sem volt. Köszönhető ez Price remek teljesítmények és saját maga összeszedetlenségének egyaránt. Smith 81-es átlag alatt, Price 86-os átlag felett teljesített. A wales-i megérdemelten jutott be a következő körben, ma ő volt a jobb. Végeredmény: 1-2smith-price.jpg

Ekkor következett volna a tavalyi runner-up, a skót fenomén Gary Anderson, aki most gyermeke születése miatt kihagyja a versenyt. Egyértelmű, hogy a család az első és legyen is az mindenkinek. Mark Webster viszont köszöni szépen és szeretne élni a lehetőséggel. A másik, aki köszöni talán Richard North, mert legyünk őszinték: nem mindegy, hogy Mark Webster ellen vagy Gary Anderson ellen kezdi el valaki élete első GP-jét. Webster sem egyszerű eset, de talán verhetőbb ellenfél North számára. Na, de nézzük sikerült-e neki. Nem kezdett megilletődötten Northy, az első legben száznyolcvanast is dobott, míg a második legben Webster kiszálló hibáinak köszönhetően egy 145-ös checkout is össze jöhetett neki. Végül sima 3-0-al húzta be az első szettet. A második szettben Webster hozta az első leget, de aztán a debütáns nem hagyta veszni az ügyet és zsinórban három nyert leggel behúzta a szettet és a mérkőzést. Webster nem nagyon találta a fonalat, lehet nem éppen jó dolog egy nappal a meccs előtt megtudni, hogy játszani kell. Végeredmény: 0-2

A nap zárasaként egy újabb végső esélyes, sőt MvG és Gary kiesésével a legesélyesebb játékos játszott. Könnyen kitalálhatjuk, hogy a világranglista harmadik Peter Wright-ról van szó, akinek az ellenfele Stephen Bunting volt ma este. Erre a meccsre sem mondhatjuk, hogy rosszul kezdődött volna. Az első szettben Wright 101 felett dobott, míg Bunting csípte a 100-at. A szettet 3-1-gyel Bunting vitte el. Snakebite az első szettben is parádésan dobott, de a második szettben emelte a színvonalat, 106 pont körül volt az átlaga a szett végére. Sima 3-0 lett és kezdődhetett a döntő parti. Az első leg Buntingé lett, de éppenséggel lehetett volna a skóté is. Ez nagy fegyvertény volt Bunting számára, ugyanis ez egy break volt. A sajátját is behúzta Stephen, így Wright-nak hármat kellett nyernie ahhoz, hogy továbbjusson. Bunting-nak két meccsnyila is volt 2-1-nél, de elhibázta azokat, Wright pedig könyörtelen volt és egyenlített. Ő kezdett a győzelemért. 217-222 volt a pontok állása, amikor Wright egy gyönyörű 177-tel 40 pontra tette le magát, amit a következő kör első nyilával meg is dobott és mondhatni szerencsével, de továbbjutott a következő körbe. 95,9-es átlaga győzelmet érdemelt, de Bunting kezében ott volt a továbbjutás lehetősége. Snakebite a végén mutogatta is a nadrágját ellenfelének, melyen sok-sok négylevelű lóhere volt látható. Végeredmény: 2-1

Dublinban ma nem történt nagyobb meglepetés, bár a végén majdnem kiesett a torna új favoritja. Holnap már három nyert szettig tartó küzdelmekkel vár bennetek a World Grand Prix, melyről természetesen újfent beszámolunk.