9 Nyíl

Tizennégy helyszínen repkedtek a nyilak a múlt héten

2018. május 27. 15:05 - Denis Potvin

2018 Magyar Darts Liga (20. hét – összefoglaló)

Mozgalmas hét volt a legutóbbi, hiszen tizennégy helyszínen rendeztek fordulót a Magyar Darts Ligában. Nagy örömünkre szolgál, hogy egyre több helyről kapjuk meg az információkat, így aztán egyre szélesebb körben tudjuk tájékoztatni az olvasókat az eseményekről. Reméljük, sokan kapnak ettől kedvet és fognak indulni a jövőben az MDL versenyein. Tehát, mindenki menjen dartsozni és nézzük a május 14-19. közötti időszak dicsőségtablóját.

Dél-Dunántúl

Haladjunk időrendi sorban, május 14-én, hétfőn Tökölön és Nagykőrösön volt verseny. Előbbi a Közép-, utóbbi a Középkelet-magyarországi régióba tartozik. Tökölön 13 fő nevezett, a nyolcas főtábla pedig így alakult:

Bukovszki András–Jehirszki György 4-3

Gratulálunk, még a szomorkodó Izsák Gabinak is, akit azért az elmúlt héten (főleg az egyéni steel ob-fordulóban) még bőven ért el sikert. Sajnos a nagykőrösi versenyről nem kaptunk információt, bár szerettük volna megtudni a végeredményt.

Fotó: Tököli DC

Kedden Budapesten, a Prince of Darts rendezett versenyt és hazai győzelem született. Katona Dávid lett az első a 9 indulóból, Hegyi Krisztián (Smile DC) ellen nyert a döntőben. A két bronzérmes Izsák Gábor és Szekrényes Viktor (PoD DSE) lett.

Szerdán Debrecenen volt a sor, a Cívis DSE Északkelet-Magyarországi fordulót rendezett. Tőlük sem sikerült külön beszámolót beszerezni, de hivatalos Facebook-oldalukról tudjuk, hogy 21 induló mellett, az alábbi eredmények születtek.

1. helyezett: Nagy Zoltán (Sport DC)

2. helyezett: Fábián Sándor (Arany Bikák DSE)

3. helyezettek: Farkas Viktor (Nyíregyházi DC), Nagy Tibor (Tiszaföldvári DSE)

Csütörtökön volt az igazi nagyforgalom. Öt helyszínen rendeztek versenyt, ebből kettőt a fővárosban, hármat vidéken. Győrben Rucska József 28 induló közül tudott az első lenni, egy fiatal tehetséget, Horváth Gergőt győzte le aki a Győri DC ifista játékosa. Kaufmann Krisztián (Wings DC) és Lempner István (MDSZ) lettek a harmadikok, míg a negyeddöntőben Dömény Dávid (MDSZ), Ihász Veronika (Győri DC), Lakner Ferenc (MDSZ) és Turi Kornél (MDSZ) búcsúzott.

Rucska József és a fiatal Horváth Gergő (a forrás linkje)

Egerben az Agria Dragons rendezésében 26 fő nevezett összesen. Egerből, Mátraterenyéről, Salgótarjánból, Debrecenből, Jászladányból is érkeztek versenyzők.

Nyolcaddöntők:

Grünwald Róbert (Arany Bikák) nyert Spisák László (Jászladány) ellen.

Hegedüs Zsolt (Mátraterenye) nyert Mizser János (Salgótarján) ellen.

Ficzere Imre (Agria Dragons) nyert Hidvégi Attila (Agria Dragons) ellen.

Csohány Gábor (Agria Dragons) nyert Farkas Zsolt (Jászladány) ellen.

Nagy Dániel L. (Agria Dragons) nyert Pál Roland (Salgótarján) ellen.

Bozó Béla (Agria Dragons) nyert Eperjesi Csaba (Agria Dragons) ellen.

Földi Tamás (Salgótarján) nyert Orosz András (Arany Bikák) ellen.

Soltész István (Arany Bikák) nyert Rábaközi Áron (Mátraterenye) ellen.

Grünwald Róbert 4-1 Soltész István

Jászladányban a fordulónak a kulcs mondatai lehetnének: 18 nevező, a Középkelet-magyarországi régió ranglista vezetője Tóth Zsolt (Sport DC) már a csoportkörben búcsúzni kényszerült. A nap sztárjai az utánpótlás játékosok: Polonyi Zoltán (serdülő ranglista 2.  helyezettje) 3. helyezett, Katona Bence ifi válogatott 1. hely (végig kiválóan játszva szerezte meg a győzelmet).

Katona Bence-Szitás Gábor 4-0

Budapesten a XV. kerület volt a főszereplő. Rákospalotán az EBDE szervezésében zajlott torna, míg Újpalotán, a Club 501-ben az Acéldarazsak szerveztek MDL-fordulót. Utóbbi versenyen Végső János, Nagy Attila, valamint Szabados Attila és Katona Dávid volt a sorrend.

Pénteken Zirc, Szombathely, Kiskőrös és Szeged voltak a helyszínek. Sajnos Zircről, Kaufmann Krisztián szűkebb pátriárkájából nem sikerült információt beszerezni. Egyben azért gratulálunk neki azért, mert május elején „Zirc város felnőtt sportolója” elismerő díszoklevelet és kupát vehetett át Ottó Péter polgármestertől valamint Varga Zita Emberi Kapcsolatok Bizottságának elnökétől. Mi is gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

Szombathelyen, az SZDCSE rendezésében – a klub honlapjának tájékoztatása alapján – 28 játékos nevezett. A hazaiakon kívül Körmendről és Sopronból érkeztek nagyobb számban játékosok. Köztük Alexits Tamás, European Tour résztvevő és World Cup of Darts csapattag is. Alexits nyerte a tornát, méghozzá a döntőben egy 96,96-os átlagot dobálva, 4-0-val Huff László ellen. A két dobogós Mesterházi András és Baranyai László lett.

A szombathelyi dobogó (a forrás linkje)

Itt pedig álljon a kiskőrösi Győztes Kör beszámolója: 2018. május 18-án került megrendezésre a Holdfényes Biliárd Klubban a XIII. ligaverseny, amelyen 27 versenyző mérte össze tudását.

A 14 szabadidőkártyás versenyző ne zavarjon meg senkit, tudásban csak alig van eltérés a résztvevők között, ami abból is látszik, hogy a csoportkörös küzdelmek során is sok esetben azonos pontszám született és a nyert legek alapján kellett sorrendet felállítani. A legjobb 16 közé csak kettő Győztes Körös jutott be, de a dobogóra egyikük sem tudott felkapaszkodni. Az este legkiegyensúlyozottabb játékát az előző versenyt nyerő Balla "Szúnyog" Szabolcs tudta felmutatni, aki a döntőig mindössze 2 leget veszített, mégis a legvégén fogyott el a lendület, mert Tóth "Leo" Tamás végül legyőzte és megszerezte az aranyérmet.

A rutinos versenyzők, Sándor Péter és Kőrös Richárd a kecskeméti Hírös Hunok DC képviseletében végeztek a bronzérmet érő helyen, míg a legjobb hazai versenyző Hotz Szabolcs lett, aki az 5. helyen fejezte be az estét. A végeredmény a mellékelt képeken látható.

A Győztes Kör "birodalma" (a forrás linkje)

A Szegeden rendezett versenyről annyi információnk van, hogy:

1. Petrács Gábor, 2. Szabó Ferenc(én) 3. Zsíros László, Bata József......legnagyobb kiszálló (146) Szabó Ferenc.

A hetet a szombati, pécsi verseny zárta, ahol a nap egyik legérdekesebb eseménye az volt, amikor Böröczi Áron dobott egy 170-es kiszállót. Gratulálunk neki és a többi bátor jelentkezőnek is. Menjetek dartsozni, mindig, amikor időtök engedi.

Németh Barna-Major Nándor 3-4

Természetesen, ha közben érkeznek még eredmények, akkor frissítjük a cikket. Továbbra is úgy érezzük, hogy az MDL az egyik legjobb kezdeményezés, ami létezhet a magyar dartsban, ezért továbbra is fontosnak érezzük, hogy tájékoztassuk a közvéleményt az ott történt dolgokról. Továbbra is megköszönjük, akik ebben segítik a munkánkat.