Megvan a darts-vb első százas átlaga

2015. december 23. 23:50 - Denis Potvin

A PDC darts-vb hetedik napján az utolsó kört játszották az első fordulóban. Az est fénypontjának az ötödik kiemelt Adrian Lewis és a holland Jan Dekker mérkőzése ígérkezett. Az is volt, remek találkozó kerekedett belőle, Lewis 99,53-as átlaggal zárt, de a holland ellenfele is remekül dobált. Azt is láttuk, hogyan nem szabad a kiszállókat dobálni, a végén a Kobra remek játékkal jutott a legjobb 32-be,102,54-gyel övé a vb első százas átlaga. Lezárult az első kör. Jön a kétnapos, karácsonyi szünet, vasárnap délutáni és esti programmal folytatjuk.

cw8tmtkwcaawy4m.jpgAndrew Gilding (angol, 28.)–Gerwyn Price (walesi) 3-0 (3-1, 3-1, 3-1)

A torna 28. kiemeltje azért könnyedén nyert, mert Price olyan nagyon nem szorongatta meg. Az első legben Gilding két bullal és egy dupla 16-tal szállt ki, majd az első 180-át is megdobta. A második szettben is 3-1 lett a vége, Gildingnek egy 118-as kiszállója is vlt, és a harmadik 180-át is megdobta a 2015-ös UK Open elődöntőse. Az utolsó szett harmadik legjében Price egy 180-assal kezdett, aztán nem sokkal később Gilding bemutatott egy hasonlót. Azt is láthattuk, Ronnie O’Sullivan, a snooker koronázatlan királya ismét a nézők között foglalt helyet. Gildingnek aztán három nyila volt a dupla 18-hoz, az elsővel meg is dobta. Price egy húszas kiszállóval szépített, de Gildingnél volt a kezdés és egy 70-es kiszállóval megnyerte a harmadik szettet is.

9/19  47.37% Kiszálló% 3/13  23.08%

És a lányok, a bal oldali Courtney Wallis utoljára a darts-vb dobogóján. Hiányozni fog :)

Benito van de Pas (holland, 24.)–Max Hopp (német) 3-1 (3-1, 3-2, 2-3, 3-1)

Két, tehetséges fiatal meccse a kiszállókon múlt. Az első szett első legjében, van de Pas brékelt, 41-ről szállt, ki miután Hopp a dupla hatot rontotta. A holland a második kiszállóját is nagyon biztosan dobta meg. A harmadikban aztán Hopp végre megdobta a kiszállót. A német továbbra is gyalázatos dobta a kiszállókat, van de Pas viszont simán, így 3-1-re nyert az első szettet. Van de Pas továbbra is pontosan dobott a végén, Hopp javított egy 180 után, végre pontosan dobta a dupla 12-öt és egyenlített a legek tekintetében. Aztán a harmadik legben egymást múlták alul a fiatalok a kiszállókkal, végül az ötödik körben van de Pasnak a dupla 2-öt sikerült eltalálni, szörnyű volt, nézni is. Ráadásul a triplák sem jöttek, aztán Hopp megemberelte magát és egy dupla 10-zel ki tudott szállni.

Aztán van de Pas nagyszerűen fejezte be a második szettet egy 48-as kiszállóval és már 2-0-ra vezetett. A harmadik szettben sem változott a kép. Hopp képtelen volt kiszállókat dobni, van de Pasnak még az is belefért, hogy a harmadik leget elszórakozta. Meglepő fordulat jött, Hopp előbb olyat tett, mint eddig a meccsen nem sokat, brékelt, majd elkezdte dobálni a 180-akat, hatszor egymás után eltalálta a tripla 20-at, és teljesen váratlanul 1-2-ről megnyerte a szettet. Aztán az egész meccs úgy fejeződött be, ahogy végig zajlott, Hopp kezében volt, hogy 1-2-ről kiegyenlítse a leget, de megint nem tudott kiszállni (a dupla 18-at, majd a dupla 9-et is elrontotta), van de Pas viszont első nyilával megdobta a dupla 20-at és továbbjutott. Hopp 25 százalékos kiszálló aránya mindent elmond a fiatal német teljesítményéről.

11/31  35.48% Kiszálló% 7/28  25%

Adrian Lewis (angol, 5.)–Jan Dekker (holland) 3-0 (3-2, 3-1, 3-2)

Fantasztikusan kezdődött a meccs. Adrian Lewis hozta a saját legjét, Dekker utána viszont nagyszerű játékkal egyenlített. Majd két break következett. A másodikban Lewis hatszor egymás után megdobta a dupla 20-at. Dekker viszont mind a két kiszállóját egyből hozta és volt neki egy 108-as kiszállója is. Az első szett döntő legjében aztán összekapta magát az angol és eldöntötte az első játékrészt, amelyben Lewis 98,42-es átlaggal zárt.

A második szett első legje nagyon sima volt, aztán a második is, miután a kétszeres világbajnok Lewis egy újabb 180-nal sokkalta a hollandot, de nem annyira mert Dekker végül a negyedik kiszállóból a harmadikat hozta és 2-1-re szépített a legekben. Aztán Lewis egy 180-nal 63-ra ment le, és meg is csinálta.

A harmadik szettben Dekker egy 52-es kiszállóval nyitott, tovább javítva ezzel saját statisztikáját. Sőt, a holland egy 114-es kiszállóval még Lewis elismerését is kivívta. Aztán Lewis hozta a saját legjét, majd breakelt és egy 180-nal folytatta a negyediket, utána már egy 140-nel elérte a száz feletti átlagot, előbb szektort tévesztett, majd 12-ről kiszállva egyenlített. Jött a döntő leg, amelyet Lewis kezdett, majd egy csodálatos 164-es kiszállóval megnyerte a meccset. Az angol 99,53-as átlaggal fejezte be a találkozót, Dekker viszont hatból ötször jól szállt ki a legből. Szép meccs volt.

9/18  50% Kiszálló% 5/6  83.33%

Jelle Klaasen (holland, 19.)–Joe Cullen (angol) 3-0 (3-0, 3-2, 3-0)

A végére maradt a 19. helyen kiemelt Kobra, aki az első leget egy 97-es kiszállóval kezdte, majd egy gyors breakkel folytatta az utat a győzelem felé. A harmadik leg is sima volt, azt is Klaasen nyerte. A holland nem viccelt 180-nal, majd 140-nel folytatta, de Cullen egy dupla hússzal hozta a legjét. Klaasen kihasználta Cullen rossz kiszállóját, majd vad tripla húszasozásba kezdtek mindketten, Klaasen jött ki jobban, de csak a következő legig, amikor Cullen 14 nyillal elintézte a hollandot és 2-2-re egyenlített. Jött a döntő leg, két 180 után Klaasen egy 9-essel és egy dupla 18-cal lerendezte a második szettet is.

A holland magabiztossága utána sem csökkent, hihetetlen pontosan dobálta a magas átlagokat és a harmadik legre már 103,78-as átlagig jutott el. Fantasztikus keze van Klaasennek, aki egészen félelmetes nyugalommal, klasszis játékkal nyerte a meccset. A torna első száz feletti átlagával, 102,54-gyel fejezte be a találkozót. 52,94-es kiszálló átlaga mindent elárult a teljesítményéről.

9/17  52.94% Kiszálló% 2/6  33.33%

Ezzel befejeződött a darts-vb első köre, most kétnapos szünet következik, a torna vasárnap a legjobb 16 közé jutásért zajló meccsekkel folytatódik. Kellemes halászlét és sok-sok ajándékot kívánunk minden dartsrajongónak. Azért Szenteste is érdemes lesz az oldalunkra kattintani. Két zserbó között kellemes olvasnivalót kinálunk.