Vincent van der Voort a padlóról állt fel

2015. december 27. 18:26 - Denis Potvin

Michael Smith remek játékkal verte már hetedszer Steve Beatont a darts-vb második fordulójában, a délutáni programot két fiatalember folytatta, a holland van de Pas volt türelmesebb és a belga srác, Dimitri van Bergh táncát utoljára láttuk idén. A leglátványosabb meccsen a holland Vincent van den Voort 0-2-es szetthátrányból állt fel, ő is táncolt egyet, de a vesztes állásból történt fordítása miatt ez abszolút érthető.

Michael Smith-Steve Beaton 4-2 (2-3, 3-0, 3-0, 3-2, 0-3, 3-0)

Az első leget egyből brékelte Smith, 124-ről még nem sikerült kiszállnia, de aztán Beaton is rontott és 25-ről nyert. Beatoné volt az első 180, aztán két nyíl is kevés volt a dupla16-os kiszállóhoz. Aztán Beaton javított, és 108-ról kiszállva szépítette a legek arányát.  Sőt, saját kezdését is remekül, egy 11 nyilas leggel dobta ki és 0-2-ről nyerte az első szettet. A második szettben aztán Smith nem ingott meg, és többek között egy 140-es kiszállóval egyenlített.

cxpowelwqaaqd7l.jpgAz esélyesebb folytatta jobba, sokkal magabiztosabban dobta a kiszállókat és megfordította a legek arányát is. Smith hét leget nyert egymás után, amit aztán Beaton megszakított. Mindkettőjük teljesítménye visszaesett a negyedik szettben, romlott a kiszállók átlaga is, de Smith így is behúzta és már 3-1-re vezetett. Aztán Smith egy kicsit belazult, és Beaton még a gyenge kiszállókkal is 3-0-ra hozta a szettet. De Smith gyorsan összekapta magát, sorba dobálta a 180-akat, saját kezdését simán hozta, 129-ről 40-re kerekített és az első nyíllal tovább dobta magát.

14/29  48.28% Kiszálló% 8/26  30.77%

Dimitri Van den Bergh-Benito van de Pas 2-4 (3-2, 1-3, 1-3, 3-2, 1-3, 1-3)

Az első szett nem volt túl látványos, elég sok volt a hiba, a kiszállók nem nagyon mentek a fiataloknak. A holland van de Pas 0-2-ről felállt, a döntő leget pedig a belga srác nyerte, a hátsó pályáról úgy, hogy a dupla16 csak harmadikra jött. Vam de Pas beleerősített, hozta a második szettet, majd egy gyors leggel kezdte a harmadikat. Egészen botrányosan mentek a kiszállók. Végül van de Pas D16-ot, D8-at is rontva, végül dupla eggyel 3-1-re nyert és már 2-1-re vezetett. Aztán végsőkig kiélezett csatát hozott a negyedik szett, a döntő legben pedig egy 87-es kiszállóval egyenlített a belga.

Az ötödik szettben van den Bergh egy dupla 8-as kiszállóval brékelt az első legben, aztán a holland jött, három leget hozott egymás után. Előbb D10-essel válaszolt, majd egy sokkoló 108-as kiszálló és a végén egy dupla öttel került eggyel közelebb a végső sikerhez. Ami aztán a hatodikban el is dőlt. A végére kissé széteső belga ellen van de Pas egy dupla 16-tal fejezte be a meccset.

10/29  34.48% Kiszálló% 16/47  34.04%

Vincent van der Voort-Kyle Anderson (2-3, 2-3, 3-1, 3-1, 3-2)

Kyle Anderson egy 125-ös kiszállóval nyitott, Van der Voort egy 103-assal válaszolt. Majd Anderson ötről sem tudott kiszállni, így a holland brékelt, majd a szettet is hozhatta volna, de a dupla 14 kétszer is mellé ment, majd szektort tévesztett. Két nagy hiba után végül az ausztrál egyenlített. A döntő legben aztán egy gyors 180-as váltás után az Anderson D20-al zárta le a szettet. A második szettben Anderson brékelhetett volna, de dupla 20-ról nem sikerült a kiszálló. Van der Voort továbbszáguldott, 85-ös kiszállóval már 2-0 volt. Anderson brékkel szépítet, majd 87-ről szállt ki a holland hibájából. A döntő legben nem jöttek a holland triplái, Anderson viszont 56-ról egyből ki tudott szállni és pillanatok alatt két szettel húzott el.

Lélektanilag fontos volt a harmadik szett, ennek megfelelően az esélyesebb holland gyorsan két leget nyert, majd a 180-asokkal és a végen egy 4-Bull-D16-tal, 86-ossal hozta a szettet. A következő szett van der Voort győzelmével kezdődött, aztán sorba dobálták a tripla 20-at, a hollandnak hat ment oda egymás után, aztán Anderson hibáját kihasználva visszahozta a meccset.

Elképesztő izgalmas volt az ötödik szett is, fej fej mellett dobáltak és 2-2 volt a legek aránya, amikor van der Voort szépen oldott meg egy 56-os kiszállót, ezzel 0-2-ről nyert három szettet egymás után. A nyolcadik 180-asával nyerte a hatodik szett első legjét. Aztán brékelt és már csak egy legre került a továbbjutástól. Saját kezdését kellett hozni, és fantasztikus játékkal, 134-ről kiszállva nyerte a leget és ezzel a szettet is. Kicsit táncolt a végén, de ez nem ment neki olyan jól mint a belga van den Bergh-nek, ő viszont sokkal gyengébben dobált.

Vincent van der Voort 4-2 Kyle Anderson