Kiesett a benzinkutas, továbbment a világbajnok

2015. december 27. 09:54 - Denis Potvin

Az eddigi legmagasabb átlagot és a második 170-es kiszállót hozta a PDC darts-világbajnokság 2. fordulójának első napja. Hiába vett ki szabadságot a benzinkutas, így is kiesett. Dave Chisnall és Gary Anderson is továbbjutott. A címvédő Andersonnak ezért komolyan meg kellett dolgoznia.

cxlnwakwaaesr_b.jpgRicky Evans (angol)–Jamie Caven (angol, 23.) 0:4 (1-3, 0-3, 0-3, 0-3)

Evans, aki főállásban egy benzinkúton dolgozik meglepetésre Simon Whitlockot verte az első körben. Talán pont emiatt, nem úgy készült, hogy a második fordulóban is tábla elé kelljen lépni, utólag kért szabadságot, hiszen 25-én még dolgoznia kellett volna. Hiába próbált meg mindent, csupán egy legre futotta erejéből a 23. kiemelt Caven ellen, aki még azt is megengedhette magának, hogy 60 százalékon teljesítse a kiszállókat.

1/5  20% Kiszálló% 12/20  60%

Dave Chisnall (angol, 13.)–Christian Kist (holland) 4:1 (3-2, 3-2, 3-0, 2-3, 3-0)

Bár az eredmény nagy fölényt jelez, mégis szoros kis meccs volt ez. Ez első szettben mindenki hozta a maga legjét, aztán viszont csak a hátsó pálya hozta a sikert, de megint Chizzy-ét. Az elsőben egy 104-es kiszállót produkált a 13. kiemelt, a másodikban pedig már a harmadik 180-asát hozta. Nem is meglepő 12-szer produkált háromszor tripla nyilast. A harmadik szett már elég simán jött, Chisnall egy 138-as kiszállót produkált a második legben. Hiába produkált tíznyilas kiszállót Chisnall, Kist megnyerte a negyedik szettet. De aztán jött a negyedik szett, Chizzy 11. és 12. száznyolcvanasa, 98-as, 97-es kiszállója és a győzelem.

14/33  42.42% Kiszálló% 7/22  31.82%

Gary Anderson (skót, 2.)–Daryl Gurney (északír) 4:1 (2-3, 3-2, 3-2, 3-1, 3-2)

Nagyszerű meccsel fejeződött be a játéknap, Daryl Gurney méltó ellenfele volt a világbajnoki címvédőnek, aki sokszor szektorhibákkal sokkolta szurkolóit és saját magát is. Anderson úgy kezdett, hogy kétrszer is két dobásra volt a vb első kilecnyilasától, mégis Guerney került előnybe, brékelt is. Aztán jött Anderson és a vb második 170-es kiszállója. Pedig Guerney megint remekül dobált, hiszen volt 139-es kiszállója is. Innentől aztán volt nemulass Guerney-nek, pedig azért szépen nyert legeket is, de szettet már nem tudott. Anderson hihetetlen pontosan játszott, megint közel került a 9 nyilas kiszállóhoz, összesen nyolc 180-ast dobott, az ötödik szettben egy egészen zseniális 155-ös, majd egy 116-ossal sokkalta fiatal vetélytársát, aki így is nagyszerűen játszott, de a nagyobb tudás előtt most meg kellett hajolnia. A vége pedig egy dupla 12, és Anderson 4-1-gyel jutott tovább.

Gary Anderson 4-1 Daryl Gurney