Lewis, Wright, Taylor: ez nagyon sima volt

2015. december 29. 10:11 - II. János Pál

A PDC-világbajnokság tizedik játéknapján is túl vagyunk. Parádés mérkőzések, whitewash, drámai pillanatok - ez volt tegnap. A délutáni szakasz során tanúi lehettünk egy nagyon izgalmas meccsnek benne két 9 nyilas kísérlettel és Mensur Suljovic drámai győzelmével. Az esti mérkőzések is bővelkedtek színvonalasabbnál színvonalasabb játékokban, nézzük is, hogy mi történt:

Az este első mérkőzésén a hóhér szerepében a kétszeres PDC-világbajnok Adrian Lewis lépett a színpadra, hogy kivégezze Andrew Gildinget.

Az első szettet Lewis úgy darálta, hogy csak pislogtunk. A meccset 2 darab 180-nal kezdte, de "csak" egy 11 nyilast csinált belőle, majd egy újabb maximummal kezdett és a végére még egy 84-es bullos kiszállót is odabiggyesztett. A harmadik legben megdobta a negyedik 180-át is Jackpot, majd egy 60-as checkouttal elhozta ezt a szettet. Lewis újra 180-at dob, de Gilding végre - egy 80-as kiszállóval - leget szerez a meccs során először. A következő három leget, és ezzel ezt a szettet is Lewis nyerte két darab dupla 20-as meg egy dupla 10-es kiszállóval miközben megdobta a hatodik maximumát is. A kétszeres világbajnok egy dupla 4-el indítja a harmadik szettet, majd a hetedik maximuma segítségével breakeli Gildinget, aki bár egy 46-os kiszállóval újabb leget szerez, ám Lewis egy 80-assal ezt a szettet is behúzza. A negyedik szett ismét simára sikeredett, Lewis válasz nélkül hozza mindhárom leget és közben még a 8. maximumát is megdobja. Lewis - Gilding 4:0.

12/21  57.14% Kiszálló % 2/4  50%

Az est második mérkőzése - ami megint elég simára sikerült - Peter Wright és az utolsó, még játékban lévő belga Ronny Huybrechts között zajlott.

Wright már az első legben megdobta az első maximumát, de a belga szállt ki 48-ról a végén, ám a skót további 180-ak segítségével megnyeri az első szettet. A második szettet is a skót nyeri egy dupla 18-as, majd egy 80-as és egy 41-es kiszállóval, miközben még két darab száznyolcvanat hajít. A negyedik kiemelt Wright megnyeri a hetedik és nyolcadik legjét is zsinórban a 6. és 7. maximuma segítségével, majd Huybrechts megtöri egy picit a lendületét - behúzza a második legjét - de egy 59-es kiszállóval megnyeri a harmadik szettet is. A negyedik szettben Wright hamar elhúz 2-0-ra, de a belga kiegyenlít 3 db. maximum segítségével. A döntő leget - és végül a meccset is - egy bravúros 96-os kiszállóval a skót nyeri.

12/29  41.38% Kiszálló % 4/13  30.77%

cxwjcx3wqaarkad.jpgAz est utolsó mérkőzésén az angol legenda Phil Taylor és a szintén angol Kevin Painter lépett a színpadra. Bár ez a meccs számított az este fő mérkőzésének, a színvonal nem volt a legmagasabb, viszont cserébe Taylor megmutatta, hogy nem lehet őt leírni.

Painter egy dupla 20-al megszerzi az előnyt, majd hajít egy 180-at a következő legben, de a breakért hibázik és Taylor ezt kihasználva egyenlít. Painter újra előnyt szeret, majd egy fantasztikus 174-es hajrával és egy 52-es kiszállóval később meg is nyeri az első szettet. A második szettben egy gyors break-váltást követően Taylor egy dupla 10-el elszalad 2-1-re, de Painter egyenlít egy 110-es kiszállóval. A szettdöntő leget viszont a the Power nyeri, és így a szettállást is kiegyenlíti. A harmadik szettben Taylor elhúz 2-0-ra, egy-egy maximum kíséretében, de Painter ismét kiharcol egy döntő leget a szettért, ami elég drámai sikerül, hiszen Taylor 8 nyilat, Painter 4 nyilat téveszt a duplára mielőtt a harmadik kiemelt Taylor egy dupla 2-vel megnyeri azt. A negyedik szettet Painter egy 116-os kiszállóval kezdi, amire válaszul a legenda a világbajnokság harmadik 170-es kiszállójával válaszol. A kiszállóparádé után Taylor húzza be a következő két leget és ezzel ezt a szettet is, 3-1. Taylor az ötödik szettet és a meccset elég könnyen nyeri, előbb breakel egy dupla 10-el, majd 1-1 maximum a következő két legben és vége.

Phil Taylor 4-1 Kevin Painter