9 Nyíl

A menők nagyon ma sem izzadtak le

2016. július 06. 15:23 - Denis Potvin

Különösebb megerőltetés nélkül jutott tovább mind a nyolc kiemelt a World Series japán állomásának szerdai napján. A Tokyo Darts Masters első felvonásán Peter Wright nyerte meg egyedül vesztett leg nélkül a meccsét, Michael van Gerwen sem izzadt le, de azért három leget csak odaajándékozott lelkes japán ellenfelének. A játéknap legjobb átlaga Phil Tayloré volt, csütörtökön pedig már a negyeddöntők jönnek.

Dave Chisnall - Inue Sintaro 6-1 (96,64 - 84,81)

A japán fiú ráijesztett Chizzy-re, az első leget egyből elkapta, brékelve ellenfelét, ám aztán az angol srác beindult, volt egy 118-es kiszállója és hat leget nyerve egymás után, érvényesítette a papírformát. Chizzy bevonulásánál azért volt ünneplés.

Raymond van Barneveld - Ono Kejta 6-1 (92,87 - 82,92)

Ono is mutatott az elején egy szenzációs, 116-os kiszállót, majd 161-ről is majdnem sikerült neki kidobnia magát, ám végül csak ez az egy győztes legje maradt. Barney kétszer is 76-ról fejezte be a játékát, és Chizzyhez hasonló végeredménnyel jutott a negyeddöntőbe.

Peter Wright - Fudzsimora Csikara 6-0 (92,97 - 79,13)

Még ennél is könnyebben ment Peter Wrightnak, aki nagyon gyorsan, 66 százalékos kiszálló-átlaggal - benne egy 154-es, és egy 140-es checkouttal gyorsan elintézte japán ellenfelét, akinek a végén más nem maradt, mint a tiszteletteljes meghajolás.

Phil Taylor - Muramacu Haruki 6-2 (97,35 - 79,13)

Muramacu is ráijesztett világhírű ellenfelére, de Taylor azért annyira nem ijedt meg. A japán egy 180-assal nyitott és egy D10-es kiszállóval nyerte is a kezdést, ám onnan 3-1, majd 5-2 is volt már Taylor javára, a végén pedig jött a győztes leg is. Azt azért ki kell emelni, hogy Taylor az utolsó két meccs előtt a nap legjobb átlagát dobálta össze, hogy aztán egy kedves oldalbaveregetéssel ismerje el Muramacu harcosságát.

Adrian Lewis - Zaha Cuneki 6-1 (90,18 - 80,95)

Lewis sem sokat vacakolt, 3-0 után simán, 6-1-el húzta be a meccset

James Wade - Hiraga Maszahiro 6-1 (88,9 - 77,07)

Úgy látszik a japánoknak az elején volt erejük a meccshez. Hiraga is ilyen volt. Egy 180-as után egy 70-es kiszállóval leget nyert, de ő is csak egyet. Wade aztán egyből visszavágott, 108-as kiszállója volt, így itt sem történt semmi meglepő.

Michael van Gerwen - Csino Maszumi 6-3 (93,24 - 81,98)

A holland 2-0-ra ment el, aztán Csino egy 140-es chekouttal mutatta meg, nem véletlen van itt. Sőt! Olyannyira meglepte ezzel a hollandot, hogy az még kétszer kapitulálni kényszerült ellene a meccs során. Ám ettől függetlenül egy percig sem forgott veszélyben MvG győzelme, viszont a nézők legalább jól jártak, mert láttak végre egy kicsit "szorosabb" mérkőzést is.

Gary Anderson - Aszada Szejgo 6-1 (96,08 - 77,38)

A skót világbajnok sem sokat viccelt a Lakeside-i kvalissal. Egy leget engedélyezett, és gyorsan be is húzta 6-1-re a meccset, hogy maradjon ideje felkészülni a csütörtöki, várhatóan sokkal komolyabb meccsekre.