2016. október 07. 00:01 - Denis Potvin

Unibet World Grand Prix - a negyeddöntők

Már csak négyen maradtak a World Grand Prix küzdelmeiben. Dave Chisnall legyőzte az ifjú Daryl Gurneyt. Raymond van Barneveldé a nap legsimább sikere. Michael van Gerwen nem torpant meg és Gary Anderson egy furcsa végjáték után jutott a legjobb négybe.

Dave Chisnall-Daryl Gurney: 3-1 (3-2, 3-0, 0-3, 3-2)

Két nagy csata volt a meccsen. Az első és az utolsó szett. Mind a kettő 3-2-re végződött, és mind a kettő Chizzy nyerte. Az elsőben három break és 1-2-ről Chisnall győzelem. A másodikban pedig azért, mert Gurney elképesztő sokat rontott, nem beszállni sokszor és olyan is akadt, hogy a checkoutot rontotta el. Aztán Gurney beleerősített, nyert három leget és 2-1-re szépített. Jött az utolsó szett. Chisnall 14 nyíllal szállt ki úgy, hogy két rontott dobása is volt. Gurney a hatodik tripla T20-at is megdobta, de ez sem volt elég. Az utolsó szettben Chizzy száz pontos előnnyel ment. 53 kellett neki 13, egy rontott majd egy sikeres D20 és eldöntötte a meccset.

Benito van de Pas-Raymond van Barneveld: 0-3 (0-3, 0-3, 1-3)

Barney simán menetelt tovább. Pedig volt itt 142-es és 147-es kiszálló is. Barney hat rossz beszállóval kezdte, így is leget nyert. Harmadszorra dobta ki a D18-at, így is leget nyert. 12 nyíl kellett neki (112, 180, 99, 110, és megint leget nyert. És még szerencséje is volt, amikor van de Pas 40-ről nem tudott kiszállni. Tényleg egyszerű meccs volt, egyetlen leget veszített csak.

Michael van Gerwen-Simon Whitlock: 3-1 (3-1, 2-3, 3-2, 3-1)

Hát, most aztán fáj a szívünk. Mielőtt még bárki ránk sütné a megosztó jelzőt, igenis, drukkoltunk az ausztrálnak. Aki már az előző körben is szenzációs meccset játszott és nyert. Most is olyat, de veszített. Ami nem szégyen, hiszen a világ legjobbjától kapott ki.  Whitlock hat rossz beszállóval kezdett, az első szettben egy leget nyert, aztán 2-2 után, 65-ről kiszállva egyenlített, majd megmutatta, tényleg mit is tud. Előbb egy 100-as, majd egy 130- kiszállóval hozta a szettet, de végül elbukta. A beszállókkal kétszer is gondja akadt és Gerwen ellen ez túl nagy előny. A holland ki is használta és az elődöntőbe jutott.

Gary Anderson-Kim Huybrechts: 3-1 (0-3, 3-1, 3-1, 3-1

Két rossz beszálló a világbajnoktól és oda az első leg, ez annyira megzavarta Andersont, hogy simán elbukta az első szettet, pedig a harmadik legben gyönyörűen jött le 355-ről 38-ra hat nyíllal, de túl későn. Aztán a másodikban egy 124-es kiszállóval már 2-0-ra vezetett, majd 140 pont után egy 141-es kiszállóval egyenlített. A harmadik végén Huybrechts 32-ről besokalt, így már 2-1 volt Andersonnak. Aztán a végjáték az egészen brutális volt. Hyubrechts 10-ről, majd négyről, Anderson 20-ról, majd 5-ről nem tudott kiszállni. Nem a rutin, hanem a nyugodt kéz döntött végül, a világbajnok ötről fejezte be a leget, a szettet és ezzel a meccset is.