Összejött az álomdöntő a World Grand Prix-n

2016. október 08. 10:23 - Denis Potvin

Unibet World Grand Prix - az elődöntők

Michael van Gerwen és Gary Anderson is nyert, a világ jelenleg legjobbja és a világbajnoki cím védője játszik a döntőben. A holland 2014 után játszik megint a Grand Prix-ért, Anderson viszont életében először jutott a bajnoki cím közelébe. Gerwen Dave Chisnall-t, Anderson pedig Raymond van Barneveldet verte.

Gerwen erődemonstrációval kezdett, 101-es kiszállóval kezdett, majd az első szettet egy 106-ossal fejezte be, 114-es átlaggal 3-1-re nyerte az első felvonást. A másodikban aztán Chizzy is megmutatta, nem véletlen jutott el eddig. Ez a szett is 3-1-gyel ért véget, csak éppen fordított eredménnyel. A harmadik szettet is a holland kezdte jobban, de aztán Chisnall fordított, mivel a Gerwen a tízes kiszállót nem tudta megoldani. Jött a negyedik szett és az egyik legizgalmasabb játékrész.

A holland vezetett, de Chizzy mindig egyenlített, aztán a döntő legben Gerwen briliáns, tíznyilas befejezést produkált. Ez annyira demoralizálta Chizzy-t, hogy nagyon simán, 3-0-ra bukta el a következő játékot. A hatodik szett megint fantasztikus volt. Chisnall egy 104-es kiszállóval és egy D8-cal már 2-0-ra is vezetett, de Gerwen innen is talpra tudott állni és három leget nyerve egymás után megnyerte a szettet, és ezzel 4-2-re a meccset is és döntőbe jutott.

14/28  50% Finishing Doubles 11/27  41%

„Dave egy fantasztikus srác és öröm volt ellene játszani – mondta a meccs után Gerwen – Nagyon megnehezítette a dolgomat, de jól játszottam és nagyon boldog vagyok. Azt hiszem ezen a dupla belépős formámon még van mit csiszolni. Könnyű azt mondani, hogy folyamatosan nyomást gyakorolnak rám, akkor nagyon nehéz játszani. Mindenki tudja, aki ide kerül, hogy nyomás alatt derül ki igazán, ki mennyire tud harcolni.”

A másik meccs csak öt szettig tartott és Anderson már az elején szerette volna azt a bizonyos nyomást elérni, amiről Gerwen beszélt, de Barneveld jól tartotta magát. Egy briliáns 148-as kiszállóval és 3-1-es Anderson-sikerrel indult a meccs. Aztán Barney egy 3-2-vel válaszolt. A harmadik szettben pedig folytatta a menetelés, két leget nyert egymás után, aztán világbajnok megrázta magát. Egy breakkal egyenlített, egy 104-es kiszállóval pedig lerendezte a szettet.

Innentől már nem volt megállás. A skót zseniálisan dobált és a meccs fordulópontja a negyedik szettben jött el. 1-1-es legállás után Barneveldnek esélye volt kiszállni, de hibázott, Anderson nem, 2-1 vezetett, majd 3-1-re nyert. Jött az ötödik szett és ennek a tétje Barney játékban maradása volt. Meg is volt rá az esélye, hiszen 0-1-ről 2-1-re fordított, de aztán csak a tízedik nyíllal tudott beszállni, ami a skót ellen eleve bukás. Az utolsó legben is csak a második körben tudott duplát dobni, két 140-essel majdnem utolérte Andersont, aki magabiztosan vágta a D20-ba nyilát és ezzel 3-2-re, összesítésben 4-1-re nyert és döntőbe jutott.

14/32  44% Finishing Doubles 9/32  28%

„Minden jó dolog véget ér egyszer – írta ki a twitterére Barneveld – Én igyekeztem, de ez nem az én napom volt. Anderson nagyon jól játszott, teljesen megérdemelten nyert.”

Persze Anderson is az ellenfelet dicsérte elsőnek:

„Azt gondolom, ha beszállókat jobban dobja, szorosabb meccs is lehetett volna, hiszen szórta 180-akat. Kemény meccs volt, jól kezdődött és jól is ért véget. Alig várom a Michael van Gerwen elleni összecsapást. Gyors játékos, így azt a fajta sebességet is fel kell majd venni ellene. Meglátjuk.”

A végére pedig mutatunk egy érdekes statisztikát, amelyen a dupla beszállók arányát mutatja az idei Grand Prix-en: