Rob Cross ott lesz a Grand Slamen is

2017. október 30. 15:19 - Denis Potvin

A vasárnapi European Championship elődöntőivel már eldőlt, hogy Rob Cross is ott lesz a november 11. és 19. között rendezendő Grand Slam of Darts-versenyen, amelyre az év legfontosabb PDC-tornáin döntőbe jutó, vagy azt megnyerő játékosok, illetve a BDO-ból delegált dartsosok mellett 32 versenyző vehet részt.

Íme az idei sorozatok győztesei, illetve második helyezettjei, nagy betűvel szedve a játékos neve, amely tornán kiharcolta a részvételt:

• 2016/17 PDC-világbajnok - MICHAEL VAN GERWEN - 1
  • 2016 Grand Slam-bajnok - (Michael van Gerwen)
  • 2017 Premier League-bajnok - (Michael van Gerwen)
  • 2017 World Matchplay-bajnok - PHIL TAYLOR - 2
  • 2017 World Grand Prix-bajnok - DARYL GURNEY - 3
  • 2016 Junior világbajnok - COREY CADBY - 4
  • 2017 The Masters-bajnok - (Michael van Gerwen)
  • 2017 UK Open-bajnok - PETER WRIGHT - 5
  • 2017 Európa-bajnok - (Michael van Gerwen)
  • 2016 Players Championship-bajnok - (Michael van Gerwen)
  • 2017 Bajnokok Ligája bajnoka - MENSUR SULJOVIC - 6
  • 2017 World Series of Darts döntő bajnok – Ezt a hétvégén rendezik
  • 2017-es World Cup-győztes - (Michael van Gerwen), RAYMOND VAN BARNEVELD - 7
  • 2016/17 PDC világbajnokság második helyezettje - GARY ANDERSON - 8
  • 2016 Grand Slam második helyezett - JAMES WADE - 9
  • 2017 Premier League második helyezett - (Peter Wright)
  • 2017 World Matchplay második helyezett - (Peter Wright)
  • 2017 World Grand Prix második helyezett - SIMON WHITLOCK - 10
  • 2016 Junior világbajnokág második helyezettje - BERRY VAN PEER - 11
  • 2017 The Masters második helyezettje - (Gary Anderson)
  • 2017 UK Open második helyezett - GERWYN PRICE - 12
  • 2017 Európa-bajnokság második helyezettje - ROB CROSS - 13
  • 2016 Players Championship második helyezettje - DAVE CHISNALL - 14
  • 2017 Bajnokok Ligája második helyezettje - (Gary Anderson)
  • 2017 World Series of Darts második helyezettje - Ezt a hétvégén rendezik
  • 2017-es Wolrd Cup második helyezettje- (Gerwyn Price), MARK WEBSTER – 15

A BDO-ból a világbajnok Glen Durrant, és a második Danny Noppert, valamint a BDO World Trophy győztese, Peter Machin mellett a ranglistáról Mark McGeeney, Jamie Hughes, Scott Mitchell, Ross Montgomery és Cameron Menzies kvalifikált.

Mivel a PDC-sek közül 16 versenyző indulhat, a szabályok szerint, az alábbi versenyekről és ezeknek a sorrendjében kell feltölteni:

• 2017 European Tour nyertesek - MICHAEL SMITH -16

A következő lett volna a Players Championship győztesek, majd a UK Open selejtező győztesek. Mivel a létszám Smith-szel teljes, így ők már nem lehetnek, illetve ha a World Series of Darts-tornát olyas valaki nyeri, aki nem szerepel a fenti rangsorban, akkor Smith eshet ki, ha a második sem szerepel a listán, akkor pedig Mark Webster is búcsúzhat a versenytől.

A fennmaradó nyolc helyre pedig november 6-án, azaz jövő hétfőn rendeznek majd egy selejtezős tornát, aki még kimaradhat, az ott pótolhatja.

Nagy verseny lesz, hiszen összesen 400 ezer fontot dobnak szét az indulók között, a győztes 110 ezret vihet haza. Nyolc négyes csoport lesz, ahonnan az első kettő kerül a legjobb 16-ba, onnan pedig egyenes kiesés. Az elsőjén még 19 legig, a negyeddöntőktől már 31 legig megy a csata. A jövő szombattól egy héten át garantált az izgalom.

De előtte még most péntektől World Series of Darts Finals, 16 résztvevővel:

A World Series nyolc legjobbja: Gary Anderson, Michael van Gerwen, Peter Wright, Raymond van Barneveld, James Wade, Daryl Gurney, Kyle Anderson, Gerwyn Price.

PDC Order of Merit négy legjobbja (aki nem szerepel a fenti listán): Adrian Lewis, Mensur Suljovic, Dave Chisnall, Jelle Klaasen.

PDC meghívottja: Simon Whitlock, Corey Cadby, Michael Smith, Max Hopp

PDC Tour Card-selejtezősök: Rob Cross, Dimitri Van den Bergh, Chris Dobey, Justin Pipe, Johny Clayton, Mark Webster, Jan Dekker, Simon Stevenson.

Ez is jó móka lesz, november 3-5. között.