9 Nyíl

Ihász Veronika és Kovács Patrik vitte el az első helyet

2019. július 21. 15:30 - Denis Potvin

Steel Nemzeti Bajnokság, 5. forduló - összefoglaló

Az 5. fordulót rendezték a magyar steel egyéni bajnokságban, szombaton, a már szokásos, budaörsi rendezvénycentrumban. A férfi ranglistát vezető, Takács Gábor rögtön az első meccsén kikapott. Igaz a későbbi győztes, Kovács Patrik nyert ellene 6-1-re. Utol is érték a listavezetőt. A nőknél Ihász Veronika már harmadik fordulót nyerte meg, ezzel pedig összetettben (holtversenyben) a harmadik helyre jött fel.

Kovács Patrik nyerte a férfi steel Nemzeti Bajnokság 5. fordulóját. Ahogy fentebb írtok, a ranglista-vezetőt búcsúztatta az első körben. Aztán jött Vályi Attila 6-2, Őri József 6-3, Darók Béla 2-1 (szettarány), Gévai Péter 2-0, majd a döntőben Petrács Gábor ellen egy döntőt szettes, 3-2-s siker.

Patrik ezzel összetettben a 12. helyre jött fel, az idei szezonban ő lett a negyedik versenyző (Takács Gábor 2-szer, Rucska József és Bezzeg Nándor után), aki fordulót tudott nyerni. A 3. helyen kiemelt Petrács Gábor kiemeltként kezdte, majd Máté Bence 6-0, Molnár Dávid 6-1, Prés Nándor 6-3, Németh Szabolcs 2-0, és az elődöntőben Rucska József 2-1 következett.

Fontos kiemelni, hogy Rucska elődöntős helye mennyire fontos volt, hiszen ezzel már 284 pontnál tart, pont ennyi van Takácsnak is, így az utolsó két forduló előtt holtverseny van az élen. A további sorrend: 3. Petrács 244 pont, 4. Major Nándor 184, 5. Németh Szabolcs 152, 6. Abonyi Ádám 144. Bezzeg Nándor összetettben a 7. helyen áll.

A lányoknál eddig csak Ihász Veronika, Erdei Nóra és Tihanyi Niki tudott fordulót nyerni, Ihász Vera tehát már a harmadikat. Az összetettet vezető Erdei, már a második körben, azaz a negyeddöntőben kihullott, Csombok Tina győzte le 6-4-re. Tina aztán a döntőig menetelt, Harsányi Enikőt győzte éle az elődöntőben, de aztán a finálé Verának sikerült jobban, 7-1-re nyert. Ihász sorrendben Németh Évát, Laczi Viktóriát és Ölei Annamáriát verte a döntőig.

Ettől függetlenül Erdei Nóra 142 ponttal az összetettben az első, Ölei Annamária (122), valamint a harmadik helyen holtversenyben Ihász és Fekete Nóra (120-120) követi. Az első hatban nég Tihanyi Niki (102) és Németh Éva (94) található.

Rögtön itt a következő forduló, a hatodikat ismét Budaörsön, július 27-én rendezik majd. Az összes eredményt, illetve a ranglistát itt lehet böngészni.

(a fotók forrása: Facebook)