Első felvonás a negyeddöntőben - földönkívüli játék a szereplőktől

2016. december 30. 19:24 - Dart Major

William Hill PDC darts-világbajnokság - 13. nap - negyeddöntők (délutáni összefoglaló)

Várni lehetett, hogy nem akármilyen csatákat fogunk látni a délutáni programban. A ranglista harmadik a hatodik ellen és a második a hetedik ellen. Kiváló játékosok, nagyszerű hangulat, csinos hölgyek, Russ Bray és John McDonald, vagyis minden adott volt, hogy újabb nagyszerű eseményt láthassunk a PDC varázslatos világából.

James Wade (angol, 6.) – Peter Wright (skót, 3.): 3-5 (3-2; 1-3; 3-2; 1-3; 0-3; 2-3; 3-1; 1-3)

Komoly taktikai csatával indult a meccs, a fókuszt mindenki a saját kezdésére helyezte, ami Wrightnak kedvezett volna. Csak volna, mert hiába dobott kétszer is öt körös játékot, az utolsó legben Snakebite elszúrta az 56-ot, és így Wade ölébe pottyant a szett. Vagyis nem csak úgy pottyant, kellett hozzá azért a 61-es kiszálló is. Az előny tehát az angol játékosnál volt, és úgy tűnt ez jót tett neki, elvitte az első leget. Wright gyorsan egyenlített (látszott, hogy Wade különösebben nem töri magát a brékért). A harmadik legben törhette volna, de semmit nem ért volna vele. Snakebite 180-177 kombóval kezdett, ám nem lett meg a hetedik tökéletes nyíl, de a tíznyilas azért összejött. Kiváló leg volt. De ennél is jobban örült a következőnek, amiben Wade előtt volt sansz a győzelemre, de ezúttal döntő pillanatban Ő hibázott, így Wrightnak csak 18-ról ki kellett szállni és meglett az egyenlítés. A szünet jót tett az amúgy sem rosszul dobó Wrightnak aki 12 nyílból megoldotta a leget. Ezután megismétlődött az első szett forgatókönyve, mindenki behúzta a kezdéseit majd megint Wade breakelt és Ő nyerte a szettet. Nem is akárhogyan, hiszen előbb 144-es kiszállóval egyenlített, majd a döntő leget 155-ről oldotta meg. Csak öt köröst dobott The Machine és megérdemelten vezetett 2-1-re. A „copy-paste” parancssor beragadt a mérkőzésen, mert a negyedik szett pont ugyanúgy zajlott mint a második. Wade elvitte a sajátját az elején, aztán csak nézte ahogy Wright zsinórban három leget elvisz. A harmadikat ráadásul 11 nyílból, a negyedik „csak” 12-ből oldotta meg (130-ról kiszállva) a közönség nagy kedvence. Elég komoly átlagokat produkáltak meg kell hagyni, Wright megint 100 felett állt meg, Wade is csak kicsivel volt ezalatt és elég rendesen dobálták a 180-akat. A kígyómarás okozta sokkból Wade-nek esélye sem volt felocsúdni, az ötödik szett első legét megint négy kör alatt rendezte le Wright, amit két ötkörös követett így zsinórban hat leget nyerve 3-2-re vezetett a szetteket tekintve. Ezt a zsinórt tovább húzta a skót, még két leget elvitt 14 és 15 nyílból, a másodikat 100-ról kiszállva. Ezek után Wade magához tért és miután Wright 91-ről nem szállt ki elvitte a harmadik leget. Hozzá kell tenni, hogy James Wade miután Wright 171-et és 180-at dobott fegyelmezni próbálta a közönséget amikor Wright kilencnyilassal próbálkozott. Fair Play díjas megmozdulás volt. A negyedikben megint hibázott Snakebite, így James elvitte a leget és egyenlített a szettben. De az utolsó leg a skóté lett aki kegyetlenül kihasználta ellenfele két tripla nélküli körét. 4-2 volt az állás, és közel volt a győzelem. Viszont James Wade nem olyan fából készült ami könnyen törik. Rögtön brékelni tudott és ezután a kötelező saját kezdést is behúzta 15 nyílból. Wright próbált az utolsó szalmaszálba kapaszkodni, 12 nyíllal 121-es kiszállóval szépített, de a szett a végén az angolé lett aki 80 ponttal fejezte be a partit. 4-3 és jöhetett a még nagyobb izgalom. Wright nem akart viszont tovább izgulni és mivel Wade nem talált triplát három körben így a kezdését bukta. Snakebite ezután újra megcsinálta a négy körös játékot, köszönhetően a jókor elhelyezett 140-180 kombinációnak. De még mindig nem adta fel a Gép. Dobott is rögvest egy 12 nyilast, így nyílt volt még a parti. Legalábbis addig, amíg Wright első pályáról három kör alatt le nem ért 134-re amit a negyedikben meg is oldott így 5-3 arányban megnyerte a mérkőzést és másodszor jutott a legjobb négy közé. James Wade pedig emelt fővel távozhatott, hiszen mindent megtett, tizenkét 180-at dobott, 53% fölött kiszállózott, 99 pont felett átlagolt, de ez a megint kiválóan játszó és a holtpontokon gyorsan túllendülő Peter Wright ellen kevés volt.

Gary Anderson (skót, 2.) – Dave Chisnall (angol, 7.): 5-3 (3-2; 3-2; 2-3; 0-3; 3-0; 1-3; 3-2; 3-2)

Óz a csodák csodája. Mától inkább Anderson – Chisnall a csodák csodája. Keresem a szavakat és szedegetem az államat a földről.
Az első szettben összesen kilenc azaz kilenc darab 180 esett, ezzel próbálom érzékeltetni azt a nehéztüzérségi megmozdulást, amit a felet produkáltak. Ilyen számok mellett nem csoda, hogy az első kezdésüket 13 nyílból megoldották. Sőt  Anderson a negyedikben 11 nyílra redukálta ezt a számot. Gondolom nem tetszett neki, hogy a harmadik leg Chisnall-é lett. A döntő legben nagyon beragadt az angol, ezt pedig szigorúan büntette a világbajnok, 104-ről a tizenkettedik nyíllal kiszállva elvitte a szettet. Csak jelezném, hogy Anderson 111,18-as átlagon állt, míg Dave barátunk 104,67 ponton. Döbbenet. A második szettben esett a 180-asok száma, „csak” öt darab született, szörnyű :) A második szett ismét a skót szája íze szerint alakult, rendesen megnyomta a saját kezdéseit, például az első leget 121-es kiszállóval megint 12 nyilassal vitte el. Az angol kezdéseinél sem aludt be Gary, de Chizzy jól dobta amit kellett, tolt egy 11 nyilast, de az utolsó szett megint a skóté lett így 2-0 volt már az állás. 108,9 volt Gary átlaga, 107 Chisnall-é. Ufo darts a javából. A harmadik legben tovább táboroztak a színpadon a földönkívüliek. A Chizzy bőrébe bújt űrlény 15 nyilas brékkel nyitott, aztán 12 nyílból a saját kezdést is elvitte. A Gary Andersont megszemélyesítő űrlakó erre két 14 nyilas körrel felelt, így pedig egyenlített a legek számát tekintve. A 3-0 nem lett meg a skótnak, mert nem bírta el, hogy ellenfele mindig szállít egy triplát körönként, így egy újabb 14 nyilassal Chizzy elvitte a szettet. 19 darab 180 volt a mutató, 110 felett állt Gary Anderson, és majd 105-ön Chisnall. Anderson 20 alkalommal dobott 100-nál nagyobbat. Marslakók. Egészen döbbenetes volt. A negyedik szettben a döbbenet fokozódott. 14-12-14 nyilas kiszállók az angol versenyzőtől, 130-as kiszálló és sima 3-0. Pedig a skót sem dobott rosszul, tripla nélküli kört sem dobott, de az angolt elkapta gépszíj. Vagy valami ufó italt ivott. Ezt a nafta löketet magához vette Anderson is, aki ezúttal úgy csinált egy 3-0-s szettet, hogy dobott 12 nyilast (124-es befejezéssel), és két ötköröst. Ezúttal Chizzy nem tudott mit tenni, pedig lerakta magát kiszállóra, jött a tömeg is, de esélye sem volt rádobni. A kedves földönkívüliek nem hagyták magukra az extázisba jött közönséget. Chisnall hátsó pályáról egy 12 nyilassal kezdett (84 volt a kiszálló), majd ugyanezt megcsinálta kezdésből is, csak ezúttal 105-ről szállt ki. Csak a szépítés jött össze Andersonnak, mondjuk az is egy öt körös volt, de aztán megint támadt a Chisnall bőrébe bújt ET, és 10 nyílból végzett azzal amivel végeznie kellett. 3-3 volt az állás hat szett után. 109,86 Garynek 50%-os kiszállóval és 107,97 Chisnall-nak 65% duplával. És Chizzy még mindig nem állt meg. Egy 12 nyilast dobott már megint, amit megfejelt egy brékkel is. 2-0-nál úgy nézett ki, hogy ezt a szettet elviszi, de a harmadik szettben sem a 68 sem a 20 nem akart jönni, ez pedig Gary malmára hajtotta a vizet. Erőre is kapott a világbajnok, régen dobtam négy köröst gondolta, hát bevert egyet. A hullámvölgyből vagyis a meg nem dobott kiszállók okozta sokkból nem bírt felállni Chizzy, kétszer sem dobott triplát az ötödik legben ezzel pedig túl nagy előnyt adott a skótnak aki elvitte a szettet megint csak öt kör alatt. Öt körnél rosszabbat alig-alig dobtak, csak négy hat körös sikerült nekik. Brutális. A meccsben maradásért játszott Chisnall, de két leg után úgy nézett ki, hogy nagyon nem megy. Az első még korrekt volt, Gary csak 100 felett dobott, ahhoz nehéz hozzászólni, de a másodikban három nyila volt 40-re de mind kihagyta. Viszont Gary is hibázott a harmadikban, konkrétan besokallt, így 2-1-re szépített az angol. Aztán kiegyenlített, ki nem találnák a kedves olvasók hogyan. Persze, hogy öt kör alatt. Aztán jött az utolsó leg, amit egy tragikus 28-al indított Chisnall, ez pedig megpecsételte a sorsát. Hiába ért le 64-re 15 nyíl után, Anderson megoldotta a 40-es kiszállót. Igaz rezgett a léc, de 5-3 arányban továbbment a világbajnok és készülhet a skót házidöntőre. Véleményem szerint a világbajnokság eddigi legjobb meccsét láttuk. 33 azaz harminchárom darab maximum, mind a ketten 100 feletti átlagon és 40%-os kiszállózás felett. UFO DARTS!

Este újabb két nagy csata vár ránk, közötte a már klasszikus Phil Taylor-Raymond van Barneveld összecsapással. A találkozó felvezetéseként pedig megnézhetjük, hogy Daryl Gurney képes lesz-e borsot törni a holland világelső, Michael van Gerwen orra alá. Tartsatok velünk akkor is!