Van Gerwen csodálatos meccse, Anderson bukása

2019. október 09. 08:18 - Denis Potvin

PDC World Grand Prix, Dublin – 3. nap, összefoglaló

Mervyn King állva hagyta James Wade-et. Michael Smith a dupla beszállókkal verte meg saját magát, Michael van Gerwen pedig megmutatta, miért is ő a világ legjobbja. Egészen zseniális két szettet produkált, a végén simán nyert. A játéknap végén pedig jött a slusszpoén, Chris Dobey kiverte a világbajnok Gary Andersont.

Nyolcaddöntők, 1. nap

James Wade-Mervyn King 1-3 (3-1, 2-3, 1-3, 0-3)

Némi meglepetésre King győzelmét hozta a Grand Prix első nyolcaddöntője, aki tudatosan végig a D16-ra, Wade pedig a D20-ra nyitotta a kezdését. Az első legben Wade kétszer is hozta a kezdését, King is majdnem. Kivéve a másodikat, akkor a D6, majd D3 is rútul megtréfálta, kilenc nyíl sem volt elég, így Wade köszönte szépen, és behúzta a szettet. A következőt King öt elrontott nyíllal kezdte, aztán összekapta magát. Két rontott beszálló után két 180-as következett, majd 12 nyílból egy 109-es kiszálló. Bár mindketten szépen dobtak tömeget, jött megint egy csúnya kiszállópárbaj. Wade 40-ről, King 16-ról. Végül négy elrontott kör után, a 22. nyílra King húzta be a döntő leget, és a szettet.

Megint King-parádéval folytatódott. A D16-is check-innel 152 pont, 180, majd 137, végül a 10. nyílra 32-es kiszálló. Bár King eggyel többet rontott a beszállóval, így is nyerte a következő leget. Aztán Wade hozta a kezdését, de a következő legben még csak 210-nél járt, amikor King a 10 pontot ha három nyílból is, de kidobta. A negyedik szett már sima ügy volt Kingnek, Wade egyszer sem jutott el a kiszállóig, így aztán esélye sem volt. A hét 180-ast dobó King teljesen megérdemelten jutott elsőként a negyeddöntőbe.

Michael Smith-Ian White 1-3 (3-2, 0-3, 0-3, 2-3)

Ian White sem kegyelmezett Michael Smith-nek. Azelső leg hat elrontott Smith-beszálló után egyértelműen White-é volt. Aztán Smith szépített ugyan, de megint jött 10 elrontott beszálló. Amikor beszállt elsőre, akkor 14 nyilas legeket dobott, majd kihasználva, hogy White is tud hibázni a beszállóknál, behúzta az első szettet. Utána jött egy kis Diamond-henger. Egy 12, majd egy 14 nyilas kör, végén nullára nyert szett.

Smith a folytatásban sem volt képes feltámadni. A harmadik szettet ismét nagy hibákkal, nyolc elrontott nyíllal kezdte. Bár White-nak sem ment mindig elsőre, de magabiztosan, nagy tömegekkel, megint 3-0-ra hozta a szettet, ekkor 14 és 15 nyilas legje is volt. Smith aztán nagy nehezen összehozott egy leget, majd 2-2-re is sikerült egyenlítenie, de a döntőben alaposan lemaradt, majdnem 300 pont lett volna a különbség, ha utolsó dobására nem dob egy 180-ast, így csak 144 lett.

Michael van Gerwen- Jeffrey De Zwaan 3-0 (3-0, 3-1, 3-1)

Nehéz szavakat találni Michel van Gerwen ezen teljesítményére. Ez most ényleg űrdarts volt a javából, szegén De Zwaan szenvedőként azért dobott egy 120-as kiszállót is. A világ első két 12 nyilas leggel, egy 134-es kiszállóval, valamint egészen elképesztő, 107,36-os átlaggal zárta az első szettet, nem csak a nézők, de a honfitársa is csak kapkodta a fejét. De ezzel nem volt vége. Jött egy 13, majd két 16 nyilas leg, közte De Zwaan 120-as sanghaja, is két szett, hét leg után van Gerwen még mindig száz felett, 103,39-en állt.

A végén már a világelsőnél is jött egy kis rövidzárlat, három körön és 10 nyílon keresztűl mellé dobott duplák. Aztán helyreállt a rend, és 0-1-ről három leget nyerve húzta be van Gerwen a sikert. 3-0 és 94,79-es átlag. Tényleg azt az egy kezdést leszámítva varázslatos győzelem.

Gary Anderson-Chris Dobey 1-3 (3-2, 2-3, 0-3, 1-3)

Már az eleje is nehezen indult Andersonnak, bár 2-0-ra vezetett az első szettben, Dobey masszívan zárkózott, 134-es kiszállót is dobott. Bár a szettet bukta, érezni lehetett benne a potenciált. A második szett úgy kezdődött, hogy Anderson elrontott nyolc beszállót. Aztán egyből visszabrékelt, de Dobey megint visszajött 1-2-ről, és ezúttal már neki jött ki jobban a vége és kiegyenlítette a szetthátrányt.

Utna viszont Dobey egyértelműen jobb volt, mindössze egyszer rontott négy nyilat a beszállóra, a tömegek is jöttek, a kiszállók és ötven százalékosan, 3-0-ra megnyert szettel egy lépésre került a továbbjutástól. Anderson hiába próbálkozott, ezen az estén nem tudta megfogni fiatalabb ellenfelét, végül 3-1-es vereség, és kiesés lett a vége.