Kiesett az első és a harmadik kiemelt

2020. január 09. 08:57 - Denis Potvin

BDO-világbajnokság, London O2 Indigo – 5. nap, összefoglaló

Szerdán már öt negyeddöntővel folytatták a férfiak, míg a nők az egyetlen, még hiányzó első fordulós meccset rendezték meg. A férfiaknál akadt meglepetés bőven. Elbúcsúzott a BDO-világbajnokság első kiemeltje, Wesley Harms, és hozzá hasonlóan 4-2-re kapott ki a harmadik kiemelt Richard Veenstra is. A holland Chris Landman a sírból hozta vissza. A nők nél Lorraine Winstanley is továbbment.

Wayne Warren jutott el először a legjobb nyolc közé, miután 4-1-re, magabiztosan győzte le Andy Hamiltont. Warren 95, ellenfele 92-es átlagig jutott. A nőknél Lorraine Winstanley jutott utolsóként a legjobb nyolcba. Párostársát, Casey Gallaghert győzte le két szettben. A Budapesten is járt Winstanley 118-as és 134-es kiszállót is dobott. Igazán érdekes lesz majd a Lisa Ashton elleni negyeddöntője.

A délután utolsó meccse drámaian alakult, hiszen Ben Hazel már 3-1-re is vezetett, innen fordított Chris Landman. Hazelnak meccsnyila is volt, Landban 87,18-as, Hazel 83,93-as átlagot dobott.

Etse két nagyszerű rangadó is volt, közte Scott Mitchell elég könnyedén intézte el a német Unterbuchnert. 92,58-as átlagot dobott, 100-as és 120-as kiszállója is volt, 13-14 nyilas legeket is dobott.

Elbúcsúzott az első, és a harmadik kiemelt is. Wesley Harms 90-es átaga is kevés volt Scott Waites ellen, aki nagy lépést tett a harmadik világbajnoki címe felé. Harms 2-0-ra vezetett, onnantól csak Waites nyert szetteket, a végére 88,98-ig jutott. 128-as kiszállója is volt, egy alkalommal 13 nyílból szállt ki. A végére maradt Richard Veenstra bukása, pedig a holland 94,11-et tudott. Evans viszont erre is rástrófolt, 95,65-tel zárt. Az angolnak 124-es, az utolsó szettben pedig 146-os és 113-as kiszállója is volt. 12-13 nyilas legek mellett szórta az ötkörösöket is.