Taylor elintézte a világbajnokot, Wright még hibátlan

2016. február 19. 07:51 - II. János Pál

Újra eltelt egy hét és ismét fantasztikus mérkőzésekkel szórakoztattak minket a PDC sztárjai. Szerencsére most már teljes volt a mezőny és senki sem lett beteg... Hogy mi is történt a harmadik menetben megtudjátok a hajtás után.

A Betway Premier League harmadik csütörtökén Dublinban dobáltak az urak. Az est nyitómérkőzését Peter Wright és James Wade játszotta. A skót bevonulása a közönséget hangulatba is hozta. Wright kezdte az első leget, viszont Wade brékelt. A második legben az angol egy 162-es (3 db tripla 18) dobás segítségével el is húz két leggel. A harmadik legben megszületett a PL ötvenedik maximuma Wadenek köszönhetően, de Wright nyerte a leget, amivel fel is iratkozott végre az eredményjelzőre, 2-1. Wade kezdte a negyedik leget, majd meg is nyerte, viszont válaszul a skót is hozza a kezdését egy 180 váltást követően, 3-2. A hatodik leget egy nem túl combos játék után Wright nyeri, amivel ki is egyenlít, majd Wade gyengülő játékát kihasználva elszalad 4-3-ra. Újabb száznyolcvan Wrighttól, majd egy 161-es kiszálló, 5-3. A skót megint dob egy maximumot és újabb leget nyer a kilencedikben, most már tuti az egy pont, 6-3. Wade is megdobja a harmadik 180-át a tizedik legben, amit sikerül is neki abszolválni, 6-4. A skót kezdte a tizenegyedik leget a meccsért, amit meg is nyert 104,48-as átlagának és Wade triplahiányos utolsó legének köszönhetően, 7-4.

7/10 - 70% Checkout % 4/9 - 44%

Az est második meccsét Dave Chisnall vívta Michael Smith ellen. Smith a negyedik mérkőzését játszotta, az első hármat elvesztette. Chisnall kezdett, mégpedig egy 180-al, bár a kilencnyilas elmaradt, azért egy ötkörössel hozta is. A második leget Smith kezdte, de Chizzy ismét maximumot dob, rögtön kettőt is és egy 11 nyilassal el is szalad két legnyire az ifjonctól. Smith a harmadik legben brékeli Chizzyt és megnyeri az első legjét, 2-1. A negyedik leget is Smith hozza, így kiegyenlít. Megint 180-as kezdés, most Smithtől, amivel ismét brékeli Chisnallt, 3-2. Chizzy újabb maximumot dob a hatodik legben és visszabrékeli Smitht. A hetedik leget Chizzy nyeri elölről, de az ifjú tehetség egy száznyolcvan segítségével kiegyenlít, 4-4. Folytatódik a tüzijáték, ezúttal Chizzy dob maximumot, majd ismét elmegy egy legnyire. A tizedik legben a meccs nyolcadik 180-a is elcsattan Smith jóvoltából és újabb leg kerül a neve mellé, 5-5. Chisnall kezdi a tizenegyedik leget, ám Smith brékeli, és megszerzi az első PL pontját. Bár Smithnek sikerül pontot szereznie, Chisnall egy 11 nyilas leggel 6-6-ra állítja be a meccs eredményét.

6/14 - 43% Checkout % 6/14 - 43%

Az est csúcsrangadója következett, Phil Taylor és Gary Anderson csapott össze. The Power kezdett s dobott is egy maximumot, majd nyerte is az első leget. A második leget a skót 174-el kezdte és abszolválta is, 1-1. Taylor a harmadik leget egy 101-es kiszállóval hozta, ám Anderson egy maximum kíséretében egalizál. Ismét az nyeri ezt a leget is, aki kezdett, most éppen az angol, azután a skót hozza a kezdését, 3-3. A hetedik legben Taylor-maximum és egy 13 nyilas, 4-3. Megszületik a meccs első brékje a nyolcadikban, Taylor vezet 5-3-ra. A skót rögtön vissza is brékeli Taylort, ám az elsőpályás előnyét nem tudja kihasználni, és az angol újra kettőre növeli az előnyét, 6-4. The Power kegyelemdöfésként még egy száznyolcvanat is odaszúr, mielőtt megyeri a meccset, 7-4.

7/19 - 37% Checkout % 4/10 - 40%

A negyedik mérkőzés Michael van Gerwen és Adrian Lewis összecsapása volt, ami szintúgy egy szuperrangadónak is felfogható. A két villámkezű játékos közül a holland kezdett, amit egy maximummal megspékelt 13 nyilassal be is húzott. Lewis válaszul egy száznyolcvannal kezdett, amit Gerwen meg is válaszolt egy körrel később és egy 12 nyilas brékkel megduplázta az előnyét, 2-0. Újabb Lewis-bingó a harmadik legben, majd egy dupla 6-al az angol is nyer egy leget. Jackpot kezdte a negyediket és egyenlített, 2-2. A holland ász hozza az ötödik leget elölről, majd a hatodikban egy újabb maximumot dob, de Lewis ismét egyenlíteni tud. Az angol a hetedik legben brékeli van Gerwent egy 180 segítségével, 4-3. A következő leget a holland nyeri, ellenfele lebrékelésével, majd Lewis megint egy maximummal indítja a saját pályáját, de kezdését megtartva a holland átveszi a vezetést, 5-4. Gerwen újra maximumot hajít, majd kétszeres előnyre tesz szert, 6-4. A tizenegyedik leget Mighty Mike 180-al kezdi és meg is nyeri a mérkőzést, 7-4.

7/13 - 54% Checkout % 4/10 - 40%

Az est végére maradt nekünk Robert Thornton és Raymond van Barneveld párharca. A skót kezdte a a zárómérkőzést, ám Barney egy 116-os kiszállóval brékel és a második leget egy száznyolcvannal megsegített 13 nyilassal elhúz 2-0-ra. A harmadik leget hátulról egy maximummal kezdi a holland, amit Thornton vissza is dob és megnyeri a PL-ben az első legjét. A negyedik legben újabb Barney-száznyolcvan és egy újabb leg a holland neve mellett, 3-1. Az ötödik leget Thornton egy 145-ös kiszállóval nyeri meg, 3-2. A holland ismét megduplázza előnyét, nyeri a hatodik leget, majd egy maximummal indítja a hetediket, de a skót nem hagyja magát és egy 180-al kerekít 24-re, amit a következő körben ki is vág, 4-3. Barneveld is megvillan egy száz feletti kiszállóval, egészen pontosan 153-ról repül ki, 5-3. A kilencedik leget a skót kezdi és nyeri, ezzel egyre fogyasztja hátrányát, de öröme nem tart sokáig, mert Barneveld egy 11 nyilas leggel ismét kettőre emeli az előnyét. Thornton a meccsben maradásért behúzza a tizenegyedik leget, de pontot ismét nem tud szerezni, mert Barney száll ki a végén, 7-5.

5/8 - 63% Checkout % 7/18 - 39%

Ma sem volt hiány a fergeteges, színvonalas meccsekből. Érdemes volt ismét fennmaradni, jövő héten is tartsatok velünk, illetve a Premier League hőseivel.