9 Nyíl

Chisnall simán nyert, a tavalyi nyolcaddöntős viszont csúnyán bukott

2015. december 23. 10:18 - II. János Pál

Folytassuk a darts-vb-ről szóló írásunkat - amibe még egy kis statisztika is belefért - a hatodik játéknapon történtekkel. Ez az este nem bővelkedett annyira magas átlagokban, de izgalmakkal, magas kiszállókkal és 180-akkal teli nap volt ez is. Lássuk mi is történt:

Ezen a napon selejtezőt nem játszottak. Az angol Dean Winstenley és a belga Ronny Huybrechts kezdte az estét. A játéknap első "vánhándridendéjti!" felkiálltását elég hamar hallhattuk köszönhetően Winstenleynek, aki egy 56-os kiszállóval az első leget is elhozta. Majd az angol kirepült 96-ról, ezzel a belga kezdését is elvette, 2-0. Az első szettet egy dupla 20-as kiszállóval Deano nyerte. A második szett elején hoztak a kezdésüket az urak, majd Huybrechts egy dupla 12-es, majd egy 64-es kiszállóval hozza a második szettet és ezzel egyenlít. A harmadik szett: az első két legben egy-egy 180 mindkét játékostól mielőtt az angol elhúz 2-1-re dupla 8-on. A következő legben az angol megdobja a 3. 180-át, de Huybrechts egyenlít. A szettdöntő legben Winstenley kirepül 120-ról, az előny ismét az angolnál. A következő szettet válasz nélkül hozza el Huybrechts egy 72-es, 80-as és egy 65-ös kiszállóval, jöhet a döntő szett. Ez a meccs is tie-breakkel dőlt el, 4-4-ig mindenki hozta, amit kell, majd Huybrechts dobott egy 164-es kiszállót, amíg az angol 40 ponton állt, majd a történetet megismételve a belga előhúzott egy 104-es kiszállót, csakhogy ne húzza tovább az időt, mert Winstenley éppen egy duplán várokozott ismét.

11/34  32.35% Kiszálló % 14/32  43.75

A második mérkőzés sorsa Wes Newton és a tavalyi nyolcaddöntős, Cristo Reyes között dőlt el. Reyes rögtön egy 12 nyilassal és egy breakkel kezdett, majd egy dupla 20-as kiszálló, máris 2-0. A szettért a spanyol 7 nyilat dobott el és mivel nem jött a dupla, az angol Wes Newton elhozza az első legjét aztán még a szettet is egy parádés fordítással. A következő szettben megosztva nyerték az első két leget, majd az angol egy-egy dupla 16-al az előnyét is megduplázza, 2-0. A harmadik szett Reyesről szólt, dobott két darab 180-at és egy 105-ös kiszállót - ezzel szépített és megjelent az eredményjelzőn az első szett a neve mellett. Newton egy 47-es kiszállóval kezdte ezt a szettet, majd megvillantja az első 180-át és egy 161-es kiszállót. Erre még Reyes válaszol és a következő leget is behúzza, de Newton egy 76-os kiszállóval bebiztosítja a helyét a második körbe.

9/19  47.37% Kiszálló % 7/26  26.92

A harmadik mérkőzést a Dave Chisnall és a fiatal osztrák tehetség Rowby-John Rodriguez játszotta. Egy 107-es kiszállóval és egy breakkel kezdett az osztrák srác, de Chisnall rögtön visszavette a kezdését egy 78-as checkouttal. Az angol ász rögtön előnyre tett szert, de Rodriguez - az első 180-át megdobva - egyenlített. A szettdöntő leget Chisnall és legjobb barátja a dupla 20 hozza el, 1-0. Az osztrák egy dupla 5-el előnyre tesz szert, de válaszul Chisnall egy fantasztikus 10 nyilas leggel egyenlít. Rodriguez egy 90-es kiszállóval újra előnyt szeret, de az angol kirepül 100-ról a következő legben és ismét egyenlít. A szett utolsó legjét úgy veszíti el az osztrák kölyök, hogy 4 nyillal is elvéti a szettgyőzelmet jelentő duplát, amit Chisnall meg is büntet, 2-0. A harmadik szett is izgalmasan alakult. Chisnall rögtön előnyt szerez, de a második leget - az eddigi egyetlen - 170-es kiszállóval Rodriguez hozza el, majd a 3. 180-át megdobva breakel is egyet. Az angol válaszképpen egy 180-al és egy dupla 18-cal egyenlít, majd egy 96-os kiszálló a szett- és meccsgyőzelmet is elhozza neki.

9/26  34.62% Kiszálló % 6/17  35.29%

Az est utolsó mérkőzése a papírformának megfelelően alakult. Terry Jenkins és a tengeren túlról érkezett Darin Young fejezte be a mai játéknapot. A nyitólegben Jenkins odavágott egy 180-at, de az amerikai fejezte be azt egy 76-os kiszállóval. Jenkins egyenlít, majd egy dupla 5-el az előnyt is megszerzi, de ez nem tart sokáig, mert Young is egyenlít és egy 100-ás kiszállóval elviszi a szettet. Az első két leget az amerikai ász - egy-egy 180-al megspékelve - elhozza, de Jenkins válaszul egy fantasztikus fordítással a következő 3 leget három darab 180 kíséretében és 121-es, 104-es, 32-es kiszállóval elhozza. Ezzel 1-1 a szettek állása. Jenkins breakel egy újabb 180-al és egy 116-os kiszállóval, majd a saját kezdését is hozza. Bár Young kirepül 78-ról, az angol a hetedik 180-a segítségével megnyeri a következő leget és ezt a szettet. A negyedik szettben az urak megosztva megnyerik az első két leget, majd Jenkins kezdését elvéve az amerika előnyre tesz szert. Jenkins azonban visszavág és breakel, aztán egy 52-es kiszállóval megnyeri a mérkőzést.

Terry Jenkins         3-1         Darin Young