Nehezen felülmúlható, Gerwen hatodszor is

2016. szeptember 18. 22:46 - Turpi9

Ma este befejeződött a HappyBet European Darts Grand Prix, azaz a European Tour 9. állomása. Szokás szerint most is láthatott a publikum kimagasló és meglepő eredményeket. A szombati játéknap eseményei után következzen a zárónap történései.És a döntő, videón is, érdemes megnézni.csai6hwwyaaibn5.jpg

Harmadik kör

Michael van Gerwen nyithatta meg Steve Beaton ellen a harmadik kört. Az Adonisz rögtön egy brékkel kezdett a világelső ellen, de ez a kis pofon észhez térítette Gerwen-t, aki ezután meggyőző játékkal gyűrte le ellenfelét. Következett Mensur Suljovic és Gerwyn Price összecsapása. A közönség egy nagyon színvonalas meccset láthatott, mindkét versenyző 100 feletti átlaggal zárt. Sőt, Suljovic 100%-os kiszállózást produkált, de így se tudta megtörni a walesi kedvencet, aki végig irányítani tudta a csatát, ezzel pedig legyőzve az utóbbi hetekben remeklő Suljovic-ot.

Következett Michael Smith és Stephen Bunting meccse. Bunting az elejétől fogva a kezében tartotta a mérkőzés irányítását, hiába is próbálkozott Smith a kormány átvételével. Ennek meg is lett a gyümölcse, Bunting jutott be a legjobb 8 közé. A negyedik csata Kim Huybrechts és Alan Norris között zajlott. A belga Huybrechts kiemelthez méltóan vitte végig a meccset, az ötödik leg után 5-0-ra álltak. Ezután 2 becsület leget hozott "Chuck" Norris, de a nyolcadik körben megkapta a kegyelemdöfést Huybrechts-től.

Az ötödik mérkőzésen Peter Wright játszott Joe Cullen ellen. Cullen szerette volna meglepni a világ élvonalába tartozó Wright-ot, de ez ma nem sikerült. A skót remek, 100 feletti átlaggal hozta a kötelezőt, ezzel pedig hazaküldte az angol srácot. A hatodik meccsen James Wade és Jonny Clayton nézett farkasszemet. Wade hamar lépés előnyt szerzett a meglepetés ember ellen, és ezt a végéig meg is tudta tartani. Hiába produkált Clayton 97 feletti átlagot, ez ma nem volt elég.

A hetedik mérkőzést Benito van de Pas és Joe Murnan vívta. Bár lehet, hogy a vívás szó ide erős, mert már a legelején oda pörkölt a holland Pas az angol Murnan orra alá és ez kitartott az összecsapás végéig. Magabiztos, szép dobásokkal operált a mérkőzésen, ezzel pedig zsebre is tette ellenfelét. A nyolcadik meccsen James Wilson és Raymond van Barneveld következett. A meccsük elején Wilson nyitott egy 117-es kiszállóval, Barneveld pedig a következő legben 100-as kiugróval válaszolt. Itt már lehetett gyanítani, hogy nagy csata lesz. 3-2 arányban Wilson vezetett, de ezután beindult az ötszörös világbajnok, és meg se állt a hatodik győztes legjéig, ami mellé 108-as átlag dukált.

Negyeddöntők

Michael van GerwenGerwyn Price kezdte a negyeddöntőket. A mérkőzés elején pofozták egymást a játékosok, hozták az első kezdésüket, azonban a harmadik legben Gerwen brékelte Price-t, és utána már jó formán szinte csak a kezdésére összpontosított. Ez elég is volt a győzelemhez, Gerwen ment be a legjobb négy közé.

A folytatásban Stephen Bunting és Kim Huybrechts következett. Bunting számára indult kedvezően a mérkőzés, a második legben rögtön egy szép 118-as kiszállóval brékelni tudta a belgát. De Huybrechts se véletlen tartozik az élmezőnyhöz, bizonyításképpen gyorsan ki is egyenlített. A meccs további részében ment a pofon osztogatás, Huybrechts részéről még egy 110-es kiszálló is érkezett fűszernek. 5-5 állásnál Bunting kezdhetett, de mivel két tripla nélküli körrel nyitott, Huybrechts dobhatott először kiszállóra. Második nekifutásra pedig meg is oldotta a belga, 6-5-re megverte Bunting-ot és bejutott a legjobb négybe.

A harmadik meccsen Peter Wright és James Wade csapott össze. Wade számára indult jobban a meccs, egy brékkel fűszerezve 2 ponttal ellépett Wright-tól, azonban ez a két kis pofon felébresztette a skótot és gyorsan ki is egyenlített. Sőt, nem csak egalizált, hanem még oda is pakolt az angolnak, és elhúzott 4-2-re. De hiába Wade erőlködése, Wright 76, 116 és az utolsó legben 145-ről szállt ki, ezzel pedig nem tudott mit kezdeni Wade. A legjobb négyben Wright.

A negyedik, azaz utolsó negyeddöntőt Benito van de Pas és Raymond van Barneveld játszotta. Barneveld lényegében rajt - cél győzelmet aratott a holland házi összecsapáson. Rögtön 3-0-ra elhúzott Big Ben előtt, aki még szépíteni tudott, de a fordításra nem maradt semennyi esélye se. Barney hengerelt, nem is lehetett más a meccs végkimenetele, mint az ő győzelme.

94.42 0 40% Michael van Gerwen 6-3 Gerwyn Price 93.87 2 33.33%
87.67 0 41.67% Stephen Bunting 5-6 Kim Huybrechts 88.45 1 25%
106.14 5 46.15% Peter Wright 6-3 James Wade 99.68 0 42.86%
91.44 0 10% Benito van de Pas 1-6 Raymond van Barneveld 94.95 2 46.15%

Elődöntők

Michael van Gerwen és Kim Huybrechts csapott össze a döntőbe jutásért. Ha valaki azt mondja ez előtt a meccs előtt Kim Huybrechts-nek, hogy egy hajszál híján 100-as átlagot fog dobni, szerintem vaktába alá is írja és elkönyveli a győzelmet. De ez nem így volt. Gerwen csodálatosan játszott, mindössze 5 alkalommal engedte kiszállóra dobni a belgát, de ő egyik lehetőséggel sem élt. Sőt, a világelső rittyentett egy 107 körüli átlagot is. Nem lehetett így más az eredmény, mint 6-0 Gerwen javára.

A másik ágon Peter WrightRaymond van Barneveld örök rangadó volt.  A selejtezőből érkező ötszörös világbajnok Barneveld kezdte jobban az elődöntőt, egy 18 nyilassal magához vette a vezetést. A válasz nem váratott magára sokáig, Wright nem csupán egy leggel, hanem egyből 5 győztes duplával reagált a kezdésre. Egy alkalommal még tudott szépíteni a holland kiválóság, de ez már kevés volt a skót mai játéka ellen, és a nyolcadik legben zsebre is tette a hatodik győztes nyilát Wright. Így a döntőben Peter Wright kerül.

107.36 4 46.15% Michael van Gerwen 6-0 Kim Huybrechts 99.92 2 0%
103.43 3 66.67% Peter Wright 6-2 Raymond van Barneveld 91.7 1 33.33%

Döntő

Michael van GerwenPeter Wright döntő következett. Az előjelek minden tekintetben biztatóak voltak egy színvonalas döntőre. Idén egyébként már harmadjára döntőztek a srácok, először a German Darts Mastersen, utána pedig a European Darts Openen. Mindkét alkalommal Gerwen győzött.

Na de mi is történt a döntőben. Az első nyilat Gerwen hajíthatta el az első legben. Ez az előny döntő jelentőséggel bírt, Wright nem tudott kiszállni 161-ről, így 52-ről 2 nyillal megoldotta Gerwen a kiszállót, 1-0. A második legben Wright kezdhetett, azonban volt egy pillanat mikor nem tudott triplát dobni, így Gerwen-nek adott esélyt a kiszállóra dobásra. A világelső pedig nem azaz ijedős fiú, aki ne élne az ilyen lehetőséggel, 25-ről megoldotta gond nélkül a kiszállót, 2-0. A harmadik partiban ismét a holland kezdhetett, aki fantasztikusan és elragadóan csinálta tovább a dolgát. Szikrányi esélyt se adva ellenfelének, csak úgy darálta a játékot.

Meg is lett a gyümölcse, 3-0 Gerwen javára. A negyedik legben egy olyan bréket láthatott a közönség, hogy még most is tapsolnak a nézők. Wright szépen udvariasan letette magát 24-re, MvG pedig 164-ről T19, T19, bull kombinációval kiszállt. Wright csak rázta a fejét, és egy csepp mosoly se volt az arcán, 4-0. Az ötödik legben sem történt semmi meglepő, Gerwen rakétái tovább szálltak a megfelelő szektorokba. Sima játékkal már 5-0-ra ment. A hatodik legre Wright kissé megtört, de ez nem csoda, kegyelmet nem ismerve hajított a holland.

Azonban nem tudott kiszállni meglepő módon MvG, így Wright 101-ről nekifeszült a kiszállónak, és sikeresen abszolválta is, 5-1-re szépít a skót. Sőt, nem hagyja abba a felzárkózást a hetedik legben sem, 40-ről harmadik nyílra kiugrik Wright, 5-2-re javítva az eredményt. A nyolcadik legben Wright érkezik le ismét előbb a kiszállóra egy szép, stabil játékkal, de nem tudja megoldani 110-ről a kiszállót. Gerwen pedig nem hagyja ki a lehetőséget, és megdobja a hatodik győztes nyilát is, ezzel 6-2-re diadalmaskodva.

105.38 Michael van Gerwen 6-2 Peter Wright 102.36