Dobey meglepte White-ot Dublinban

2019. október 11. 09:01 - Denis Potvin

PDC World Grand Prix, Dublin – 5. nap, összefoglaló

Túl vagyunk a negyeddöntőkön is Dublinban, a World Grand Prix-n, és egyetlen meglepő eredmény született. Chris Dobey így is megérdemelten jutott a legjobb négybe, ahol majd Michael van Gerwen ellen bizonyíthat, a másik ágon pedig Glen Durrant-Dave Chisnall elődöntő lesz, Chizzy hat év után juthat megint a döntőbe.

Negyeddöntők

Chris Dobey 3-2 Ian White (3-0, 1-3, 0-3, 3-1, 3-0)

Elsőre talán picit meglepő Dobey sikere, de végig koncentráltan küzdött nagyot Ian White ellen, és megérdemelten ment tovább. Ezt mutatja a meccs végi 90,13-as átlaga és 10/19-es kiaszállózása. Az első szettben White kétszer is elrontotta a beszállókat, Dobey ezt irgalmatlanul kihasználta, a végén még egy 132-es, bullos kiszállót is odadobott. A második szettben is az látszott, hogy aki ront az elején, az nem fog odaérni a végére, ez most White-nak sikerült kevesebbszer, meg is lett az eredménye.

A folytatásban Dobey-nak volt egy rövidzárlata, és 12 elrontott beszállónyíl. White talán ettől is, elkapta a ritmust, és nullára hozott szettel, már 2-1-re vezetett. A negyedik leget Dobey megint rossz nyíllal kezdte, mégis be tudta húzni a leget. Aztán négy hiba jött, White pedig egy 14 nyilas körrel. Dobey megrázta magát, 101, 140, 140, majd egy 120-as sanghaj, és máris vezetett, aztán a hátsó pályáról, 15 nyilassal a szettet is behúzta. A döntő szettben nagy csatára lehetett számítani, de aztán ez elmaradt. Az első leget 14, a másodikat 12 nyílból dobta ki Dobey, volt egy 156-os kiszállója, a legvégén pedig egy 100-as. Kétség sem férhet a sikeréhez, öt száz feletti kiszállója volt.

Dave Chisnall 3-1 Nathan Aspinall (3-2, 3-1, 2-3, 3-1)

Dave Chisnall tényleg jó formában van. Bár kisebb átlagot ért el a végére, mint ellenfele, de a kiszállókat jobban hozta. Érdekesség, hogy az első szettben Aspinall elsőre hozta mind az öt beszállóját, mégis Chizzy-é lett a szett. A második szettben is sorra jöttek a 14 nyilas körök, Chisnallnak egyszer a 12, és máris 2-0 volt a javára. Továbbra is feltűnő volt, mennyire magabiztosak a beszállóknál.

Aztán ennek is vége lett a harmadik szettben, Chisnallnak volt egy 121-es kiszállója, Aspinallnak 12 nyilas köre, egy végéig kiélezett meccs, amelyből most a nem a meccsnyilakat rontó Chisnall jött ki jobban. Az utolsó szettben Chisnall brékelt, majd a saját kezdésést simán hozta, ezzel a továbbjutás is megvolt, a 2013-as döntős a legjobb négy közé jutott.

Michael van Gerwen 3-1 Mervyn King (3-2, 1-3, 3-1, 3-2)

Megismétlődött a 2012-es döntő és megint Michael van Gerwen nyert, megint kiváló, 94,64-es átlaggal. King az első leget elbénázta már a beszállóknál, aztán úgy fordított, hogy volt egy csodálatos, 10 nyilas lege: 152, 140, 177, majd 32 elsőre. Mégsem lett övé az első szett, mert van Gerwen 14 nyilassal egyenlített, King pedig nem tudott 40-ről kiszállni. Aztán a hollandnak is meggyűlt a baja a check-innel, viszont a 170-es kiszállója parádés volt. Hatalmasat küzdött King, és ő is odavert egy 170-es check-outot. Parázs meccs volt.

A harmadik szettet a világbajnok gyorsan lerendezte, 13 és 15 nyilas köre is volt. A negyedikben megint King durrantott, 132-es kiszállóval nyitott, majd némi szerencsével 2-1-re is vezetett. Egy dupla18-cal még ki is egyenlíthette volna a legarányt, de van Gerwen ismét odarakta magát, és a végén egy 3-2-vel nyert a szettet, meccset.

Glen Durrant 3-2 Jermaine Wattimena (0-3, 3-0, 3-2, 1-3, 3-1)

A végére is maradt egy csemege. Wattimena iszonyatosan bekezdett, 154-es kiszálló és egy nullára nyert szett. Durrant fokozatosan jött fel, neki is sikerült nullára nyerni, aztán elkezdtek meccselni. A hollandnak megint jött egy száz plusszos (104) kiszálló, amdj Durrant 0-2-ről, kihasználva néhány beszállóhibát, megfordította és már 2-1-re vezetett.

A negyedik szettben Wattimena 13 nyilassal nyitott, amire 12 nyilas volt a válasz. A holland erre dobott egy 107-es, majd egy 110-es kiszállót, és jöhetett a döntő szett. Megint Wattimena kezdett jobban, Durrant egy 116-os kiszállóval válaszolt. Onnantól már Durranté volt a meccs, és úgy nyerte 3-1-re a szettet, hogy az utolsó legben négy rossz beszállója is volt.

A pénteki elődöntők párosítása, kezdés a szokás szerint 20 órakor. Itt most már négy győztes szettig mennek a csaták.