Egy szörnyű vereség tett pontot Barney pályafutása végére

2019. december 15. 10:50 - Denis Potvin

PDC-világbajnokság, Alexander Palace – 2. nap, esti szakasz összefoglaló.

A döbbeneté volt a főszerep a PDC-világbajnokság második napjának estéjén. Nagyon kevesen gondolták volna, hogy két olyan játékostól, mint Raymond van Barneveld és Rob Cross elbúcsúzunk. Ráadásul a hollandtól végleg, aki pályafutását egy Darin Young elleni vesztes meccsel fejezte be. Cross pedig úgy esett ki, hogy mindössze két legre volt képes Kim Huybrechts ellen. Persze, a továbbjutók sikeréből ezek a tények semmit nem vonnak le. Mark McGeeney, és egy végtelenül hosszú meccsen Zoran Lerchbacher is a második körbe lépett.

1. forduló: Mark McGeeney-Matt Campbell 3-1 (3-1, 3-1, 1-3, 3-2)

Különösebb meglepetés nélkül kezdődött az este. A Pro Tour Order of Meritjének 22. helyén álló McGeeney könnyen győzte le a kilencvenes átlagig sem jutó kanadai Matt Campbell-t. Az első szettben McGeeney 12 nyilas, majd két 15-ös körével vezetett. Aztán Campbell úgy bukott el két leget, hogy mindkétszer neki voltak nyilai hozzá, miközben McGeeney egy 110-es kiszállót is dobott. Campbell becsületére legyen mondva, ekkor sem adta fel, dobott egy 147-es kiszállót, egy 13 nyilas kört, és nyert egy szettet is. A rutin, és a pontosabb kiszállózás aztán McGeeney javára döntötte el a meccset.

1. forduló: Jamie Hughes-Zoran Lerchbacher 2-3 (2-3, 3-1, 2-3, 3-2)

Még Suljovic színpadra sem lépett, de van már egy újabb osztrák továbbjutónk. Egy végtelenül hosszú meccsen az esélytelenebb Lerchbacher nyert. Ellentétek meccse volt, hiszen láttunk 12-13 nyilas köröket, majd rétesként nyúló kiszállóháborút is. Bár az első szettet Lerchbacher, amásodikat Hughes nyerte meg nem lehetett mondani, ki nyeri végül a meccset. A harmadik szettben legalább volt Hughes oldalán egy 130-as, Lerchbachernél pedig egy 121 pontos kiszálló. A negyediket Lerchbacher egy 131-es kiszállóval kezdte, aztán a D12 okozott megoldhatatlan feladatot. 96-ról meccsnyila is volt, de elodázta a sikert. Amikor a döntő szettben 2-0-ra vezetett, már sokan vártuk, hogy vége legyen ennek a meccsnek, de ekkor megint 24-re maradt az osztrák, ezúttal három körből sem tudta megoldani. Hughes még egyszer egyenlíteni tudott, utána viszont nagy hárányba került, és ezt a ziccert Lerchbacher már kihasználta.

1. forduló: Raymond van Barneveld-Darin Young 1-3 (1-3, 3-0, 2-3, )

Nem ilyen búcsút álmodott meg magának a legenda, Raymond van Barneveld, aki az első hetet sem érte meg élete utolsó dartsversenyén. A korábbi ötszörös világbajnok egy találkozón fejezte be aktív pályafutását, amikor az ellenfele mindössze 87,92-es átlagig jutott. Young nem dobott semmi extrét, a tudása átlagát hozta, így még frusztrálóbb lehetett a bukás Barney számára. A második szettben egy rövid időre az igazi Barneyt láthattuk, de csak rövid ideig. A harmadikban nyila volt a szetthez, de elrontotta. A negyediket Young egy 160-as kiszállóval kezdte, 2-0-ra is elment, de van Barneveld egyenlíteni tudott, a döntő szettben aztán 61-ről öt nyilat dobott mellé a holland, Young pedig 178-ról utolérte, és be is fejezte. Lezárva ezzel egy jelentős korszakot a PDC világában.

kepkivagas_3.PNG

2. forduló: Rob Cross-Kim Huybrechts 0-3 (1-3, 0-3, 1-3)

Egymás után jöttek a csapások, mert ki gondolta volna, hogy Barney bukása után Rob Cross is hasonló eredményt ér el. Megfejelve ezt azzal, hogy szettet sem nyerve, a legekből is csak kettőt esik ki. Talán világbajnok így még soha nem búcsúzott a vb-n. Az pedig egy újabb döbbenet, hogy Cross, de Huybrechts sem érte el a 90-es átlagot. Szörnyű így kiesni. Nem Cross napja volt az tény. A legelső leget még megnyerte, de aztán semmi sem jött neki össze. A belga sem brillírozott, de legalább egy 116-os és egy 152-es kiszállót odavert. Cross kiszállózása 2/13 volt ezen az estén, aminek nem lehetett más a vége, mint a bukás. A második szettet Hubrechts nullára hozta, a harmadikban nyert megint egy leget, 0-2 után, de aztán Huybrechts egy 11 nyilas körrel le is zárta a szombati történetet.

kepkivagas2.PNG

Vasárnap újra két etappal folytatódik a vb. Délután ismét 13:30-kor, este megint 20 órától jön 4-4 meccs. Ezek után, bármi lehetséges.

Délutáni szakasz 13:30-tól

• Kyle Anderson v Xiaochen Zong (első forduló)
  • Ross Smith v Ciaran Teehan (első forduló)