9 Nyíl

Egy svéd és egy majdnem lengyel győzelem

2018. március 26. 12:30 - Denis Potvin

PDC Unicorn Challenge Tour 5-8. állomás, Milton Keynes

A European Tour mellett a Challenge Tour négy versenyét is megrendezték a hétvégén Milton Keynes-ben. Sok ismerős arccal és egyre erősödő európai (nem brit, holland, vagy német) dominanciával. Krzysztof Ratajski személye és a hétvégén elért eredményei is bizonyítják, hogy érdemes néhány kimagasló tehetség versenyeztetésén elgondolkodni, mert a befektetett munka és persze a pénz, előbb-utóbb meghozza az eredményét.

Kezdjük Ratajskival, aki ugyan nem nyert tornát, de egy döntős szereplés és egy elődöntő mellett egyszer a legjobb 16-ig jutott, ami azért óriási eredmény. A négy tornát négy különböző játékos nyerte, érdekesség, hogy az első nyolc Challenge Touron nem volt ismétlő, azaz nyolc különböző játékos vihette el mindig a 2000 fontos fődíjat. A mostani nyertesek sorban: John Davey (walesi), Michael Barnard (angol), Dennis Nilsson (svéd), és Ted Evetts (angol).

Az ötödik verseny győztes a 36 éves walesi, John Davey lett, aki a 37 éves Adrian Gray ellen nyert, Davey január óta a PDC tagja, odaért az elődöntőbe a cseh Frantisek Humpula is, amely egy újabb bizonyíték a fenti felvetésre. A Challenge Tour ranglistájának első 11 helyén nem hagyományosan dartsnemzet játékosa szerepel. A brazil Diogo Portela a harmadik, Nilsson a 10., Ratajski a 11. helyen áll. Humpula a 37., az orosz Borisz Kolcov pedig a 47.

Nilsson megnyerte a hetedik versenyt, a negyeddöntőben az éppen emlegetett Kolcov ellen győztött, míg a nyolcadikon Ratajski a döntőben a fiatal tehetséges, korábbi Development Tour-győztes és vb-résztvevő, Ted Evettstől kapott ki.

Nincs még vége a sorozatnak, majd május 5-6-án, ezúttal Wiganban jön a 9-12. verseny. Kiemelten fogjuk figyelni, hogy kelet-európai barátaink meddig jutnak el.