Suljovic elsöpörte szeptember legjobbját

2018. október 03. 23:52 - Denis Potvin

Unibet World Grand Prix, 4. nap - összefoglaló

A nyolcaddöntők alsó ágát játszották Dublinban, a World Grand Prix negyedik napján. A nap legkönnyebb győzelme Mensur Suljovicé volt, aki szeptember legjobbját, Ian White-ot söpörte el. Az esélyesebbek közül Gerwyn Price és kiváló játékkal Peter Wright is továbblépett a negyeddöntőbe. A zárómeccs a végsőkig kiélezetten alakult James Wilson és Adrian Lewis között. Csak az ötödik szett döntött.

Mensur Suljovic-Ian White 3-0 (3-0, 3-1, 3-0)

Hiába lett Ian White szeptember legjobb dartsosa, Mensur Suljovic formáján még a Diamond sem tudott kifogni. Ráadásul ez nagyon sima volt, hiszen a tíz lejátszott legből White csak egyet tudott megnyerni. Nyolc kiszállójából csak egyet tudott bedobni. Ha a ranglistákat nézzük, akkor is érvényesült a papírforma, úgy látszik, White-nak még egy lépcsőt lépnie kell, hogy ilyen meccseket nyerni tudjon. Azért azt el kell ismerni, nem csak Suljovic 64,29-es kiszállózása volt az egyik legdöntőbb, hanem az is, hogy négyszer is sikerült száz felettiről befejeznie. A D14-es beszálló rendre segítették Mensur beszállóit, aztán pedig jöttek az ilyenek, mint: 101-es, 129-es (bullal a végén), 12 nyíl végén 116-os, majd 15 nyilas végén 121-es (megint bull a végén) kiszálló. Azért ez már klasszismunka volt, teljesen megérdemelt siker.

Steve Beaton-Gerwyn Price 1-3 (1-3, 2-3, 3-2, 0-3)

Ez a meccs nem a nagy átlagokról marad majd meg az emlékezetünkben, a jobbik, Price is éppen csak a 85 fölé jutott. Éppen a beszállózás nehézségei miatt, ha lehet ez ilyen csúnyán említeni. Price pont azzal hozta az első szettet, hogy a dupla be az valamivel jobban ment neki, mint Adonisznak. A mások Adonisz (ugye Price-ról is megjelentek – pont a rögbis múltja miatt – pikáns fotók korábban) szépen tudta azt is feldolgozni, hogy a második szettet 0-2-ről kelljen megfordítania, de végül sikerült. A harmadik szettben Beaton megint 2-0-ra vezetett, de Price egy 15 és egy 13 nyilas leggel egyenlített. De a döntő leg most Beatoné volt, neki így egy 13 nyilas leggel jött össze. A negyedik szett is szoros lehetett volna, de 0-1 után Beatonnak komoly problémát okozott a 80-ról kiszállás, el is szúrta. Ez annyira lebénította, hogy a harmadik leget is bukta, nagy hátrányát még egy 123-mal ledolgozta, de addigra Price befejezte a meccset.

Peter Wright-Jermaine Wattimena 3-0 (3-1, 3-1, 3-0)

Wright nyert az első leget úgy is, hogy az első három beszállóját elrontotta. Majd rossz kiszállózással bukott egy leget, de végül az első szettet simán hozta. Aztán beindult a skót ötköres leggel, 104-es kiszállóval kezdte a második szettet. Wattimena egyenlített, de jött egy csodás, 12 nyilas Wright-leg: 117, 180, 140 és egy 64-es kiszálló igaz csak harmadikra és D4-gyel. A hollandnak csak a hetedik nyílra sikerült beszállni, Wright így is majdnem eltapsolta az előnyét, de csak majdnem. Talán ez is kedvét szegte Wattimenának, aki aztán simán elbukta a harmadik leget, átlaga csak a 76,15-ig jutott el, míg Wright 91 fölé jutott. Egy 14 és egy 15 nyilas legje közé az is belefért, hogy kihasználja a holland rossz kiszállózását.

James Wilson-Adrian Lewis 3-2 (3-1, 2-3, 3-1, 2-3, 3-1)

Lewis talán nem is emlékezik arra, mikor dobott ennyire rosszul duplára, csak a 15. nyila ment be, ezzel az első leg gyakorlatilag el is dőlt. A másodikat már jobban kezdte, de aztán megint gondjai akadtak a beszállóval, el is ment az első szett (23-ből négy volt csak double in Lewisnak, 60,81-es átlagon állt). A második szett hosszúra nyúlt. Bár Lewis vezetett, Wilson egy csodás, négykörös, 150-es kiszállós (T20, T18, D18) leggel egyenlített, majd egy 125-ös, hárombullos kiszállóval folytatta. Lewis dicséretére legyen mondva, hogy így is megfordította. Aztán nyert még egy leget, de aztán elveszített hármat (hiába a jobb átlag, ha pocsék a double in és az out is) és ezzel Lewis már szetthátrányba került. Lewis tehát az életben maradásért harcolt. Ennek megfelelően izgalmasan is alakult. Öt brék jött egymás után, a végén Lewisnak egy 13 nyilas legével, így 2-2-re alakult a meccs, az ötödik szett döntött. Wilson bírta jobban idegekkel, egy 14 nyilassal 2-1-re ment el, az utolsó legben pedig 300 felett hagyta Lewis, a 80-at pedig két nyílból kidobta. A negyeddöntőbe jutott, pályafutása legjobb World Grand Prix eredményét érte el.