9 Nyíl

Két kétszeres világbajnok játssza a BDO-vb döntőjét

2019. január 12. 22:41 - Denis Potvin

Lakeside World Professional Darts Championship - nyolcadik nap, esti összefoglaló

Nem történt meglepetés a BDO-világbajnokság férfi elődöntőjében. A két, korábban kétszer is világbajnok címet nyert Scott Waites és Glen Durrant játssza majd vasárnap a lakeside-i döntőt. Érdekes meccs lesz, hiszen Waites és Durrant sem veszített még vb-döntőt. Ráadásul a tavalyi bajnok Duzza beállíthatja akár Eric Brisstow majdnem 35 éves rekordját is. Izgalmas meccs lesz.

Scott Waites-Michael Unterbuchner 6-1

A vártnál sokkal könnyebben jutott a világbajnokság döntőjébe Scott Waites. 2013 és 2016 után harmadszor sikerült. Hat és három évvel ezelőtt is mindig nyert, amikor döntőbe jutott. Az első három szett a német botrányos kiszállóiról szólt. Szinte semmi nem jött össze neki, miközben Waites az első szettet 3-1-ra, majd a következő kettőt 3-0-ra nyerte meg. Volt egy 100-as, majd egy 112-es kiszállója is, a harmadik szettben egy ötkörös legje is.

A negyedik legben is dadogott Unterbruchner keze, de azért egy 113-as kiszállót odavert, miközben Waites 12 nyilas leggel, 87-es kiszállóval zárta le a szettet. Az ötödikben is csak egy leg jött össze a németnek, aki majdnem a legvégén tudott javítani valamennyire, 3-1-re hozta a szettet, a szépítő, mint később kiderült az egyetlen győztes legjét. A vége megint egyértelmű volt, Waites tényleg könnyedén lépett a döntőbe. Waites átlaga sem csapdosta az eget, 85,29-tel fejezte be, három 180-asa volt, de így is 27-ből 19 leget nyert meg. Unterbruchner átlaga 83,22 volt.

Glen Durrant-Jim Williams 6-3

Az elmúlt két világbajnokság győztese ismét a döntőbe jutott. Ahogy Waites, Durrant is amikor eljutott odáig, meg is nyerte. Ezen a meccsen azért sokkal magasabb volt a színvonal, mint a délutáni másik elődöntőben. Tavaly a negyeddöntőben is Durrant nyert, összesítésben most már 8-3 Duzza javára, aki Eric Bristow bravúrját ismételheti meg azzal, hogy egymás után háromszor lesz világbajnok. Bristow-nak ez 1984 és 1986 között sikerült.

Azért emeljük ki Williams játékát, aki 94,47-tel és három 180-assal kapott ki. Durrant 96,06-tal zárta az elődöntőt. A meccs egyik fordulópontja az volt, amikor 2-1-es Durrant vezetésnél Williamsnek nyilai volt a negyedik szetthez, de nem tudta megdobni, így aztán 3-1 lett a címvédő javára. Ehhez hasonló zajlott le 4-3-as Durrant vezetésnél, ahelyett, hogy 4-4 lehetett volna, 5-3-ra vezetett az angol. Ez az előny aztán megmaradt, az utolsó szettben Duzzának 2-0-nál már voltak meccsnyilai, de hibázott. Williams így is csak elodázni tudta Durrant győzelmét, a negyedik leg már megvolt, ezzel a 6-3-as győzelem is. A meccs színvonalát jól jellemzi, hogy mind a két játékos 3-3 száz feletti kiszállót dobott, és Duzzának 14, Williamsnek 11 180-asa volt.