PDC-világbajnokság, Alexandra Palace – 10. nap (esti összefoglaló).

Mint azt a tegnapi kiírásunkban is láttátok, Steve Beaton lett a vasárnap hőse. Nem csak azzal, hogy legyőzte James Wade-et, hanem ahogy verte a kiemelt játékost. 15 év után ismét a legjobb 16-ba jutott. Ugyanott van már Kim Huybrechts is, aki ezzel a sikerrel visszatérni látszik a legjobbak közé. Michael van Gerwen pedig átrobogott Ricky Evansen.

3. forduló

James Wade-Steve Beaton 2-4 (1-3, 2-3, 3-2, 1-3, 3-0, 1-3)

A sorozatban a 29. világbajnokságán szereplő Beaton ragyogó játéka mellett kiváló taktikát is választott erre az estére. Rutinosan azokat a legekre és szettekre koncentrált, ami biztosan hozni tudott. Az utolsó három szettre értem ezt, amikor elengedte azokat a játékokat, amelyekből már láthatóan nem tudott leget, vagy szettet csinálni. Az első szettet ötkörös legekkel, egyszer egy bullos kiszállóval hozta. A második elején Wade erődemonstrációt tartott. 12 nyilas, 125 pontos, majd 15 nyilas 122 pontos kiszállót vert oda, de Beaton szép nyugodtan megfordította a szettet, három leget nyert egymás után. Ez már nagy előny volt. Egy 100 pontos kiszállót Beaton is megdobott, 2-2-s legállásnál nyila volt a 3-0-hoz is, de a D20 nem jött.

Jött egy nagyon fontos szett, mert ha Wade egyenlített volna, másképp is alakulhatott volna a végjáték. De két olyan leg is volt, amit ő nyerhetett volna, de kiszállókat rontott, nem is egyet, Beaton pedig ezen a napon pontosabban célzott a duplákra (14/27), és már 3-0-re vezetett. Wade minden erejét összeszedte, 13, 17, 12 nyilas legekkel, 104 pontos kiszállóval még életben maradt. Az utolsó szettben Beatonnak arra kellett nagyon figyelni, hogy a saját kezdéseit hozza. Az első megvolt egy ötkörössel, a másodiknál csak 12 nyíl kellett neki. A harmadikra már nem volt szükség, Wade, aki 11/34-gyel kiszállózott kétszer is a D20 fölé dobott, Beaton pedig 43 pontról kiszállt, behúzta a meccset, Darius Labanauskas ellen játszik majd a nyolcaddöntőben.

Kim Hyubrechts-Danny Noppert 4-2 (1-3, 3-2, 1-3, 3-1, 3-1, 3-0)

Huybrechts már túlteljesítette tavalyi teljesítményét, amikor is a harmadik körig jutott, Dave Chisnall-tól kapott csak ki. Ha a következő körben is nyerne, akkor pedig beállítja az eddigi legjobbat, a 2012-est, amikor negyeddöntőt tudott játszani. A belga keményen dolgozik azért, hogy újra visszakerüljön az elitbe, ehhez kellett ez a továbbjutás is, pedig Noppert kiválóan kezdett, az első szettet egy 14 nyilas körrel húzta be. Aztán Huybrechts pillanatai jöttek, két 13 majd egy 11 nyilas leget is produkálva, hátrányból egyenlített. Kiválóan dobált mindkét játékos, egymás után jöttek az ötkörös legek. Huybrechtsnek 109-es kiszálló, Noppertnek sorozatban megnyert háromleg.

Ettől a ponttól kezdve már csak a belga örülhetett. Egy hosszas végjáték után 3-1-re, majd legveszteség nélkül megnyert hatodik szett. Különös a befejezés volt csoda szép Huybrechts-től. 14, majd egy újab 14 nyilas leg. A legvégére pedig 12 nyíl, 150 pontos kiszálló. Abszolút rászolgált a győzelemre. Neki a Nico Kurz-Luke Humphries meccs győztese lesz majd az ellenfele.

Michael van Gerwen-Ricky Evans 4-0 (3-2, 3-1, 3-2, 3-2)

Csak első ránézésre tűnt simának a meccs. Egy kivétellel mind szoros, döntő leges szett volt, Ricky Evans nagy csatára késztette a világelsőt, aki néha azért ráncolta a homlokát. Szerencséjére Evans gyors játéka neki is kedvezett, így szép meccs lett belőle, 96,75-ös, illetve 95,81-es átlagokkal. Az első szettben Evans 13, van Gerwen 12 nyilas köröket is dobott. A másodikban egy 12 nyilassal már 2-0-ra is vezetett a holland, végül 14 nyilassal jött a parti. A harmadikban megint egy 12 nyilassal nyitott van Gerwen, Evans 119-es kiszállóval válaszolt, 114 pontról szállt ki a világbajnok. 2-2 után Evans rontott csúnyán kiszállókat, így elúszott a szépítés, van Gerwen pedig már 3-0-ra vezetett. Az utolsó szett elején lehetett egy kis zavart érezni a rendszerben. Evansnek 5 pontja volt, de három kör kellett, mire kidobta, van Gerwen pedig nem tudta kihasználni a lehetőséget. Evans 2-1-es vezetését aztán van Gerwen csodálatosan fordította meg, 15 nyíl – 118 pontos kiszálló, 12 nyíl – 118 pontos kiszálló. Ez pedig a végső sikerét is jelentette, a tíz 180-ast is dobó holland következő ellenfele Stephen Bunting lesz majd. Evans pedig a bevonulása miatt is emlékezetes marad.