Peter Wrigth őrült csatában jutott tovább

2019. december 29. 10:08 - Denis Potvin

PDC-világbajnokság, Alexandra Palace – nyolcaddöntők, esti összefoglaló

Elképesztő meccseket játszottak szombat este, és kétszer is csak a döntő szett, Peter Wright-Jeffrey De Zwaan meccsén a ti-break döntött. Továbbjutott Glen Durrant is, aki kisebb meglepetésre Chris Dobey-t intézte el. A nap utolsó meccse után pedig Gerwyn Price örülhetett.

Nyolcaddöntők

Peter Wright-Jeffrey De Zwaan 4-3 (3-2, 3-1, 3-0, 2-3, 1-3, 2-3, 5-3)

Nem akármilyen csatával indult az este. Ez végsőkig kiélezett meccsen végül Peter Wright ünnepelhetett, pedig Jeffrey De Zwaan is minden dicséretet megérdemel. A vége nem sikerült neki. Azt sajnáltuk, hogy ezen a meccsen csak egy továbbjutó lehetett. Snakebite kezdett jobban, három 15 nyilas leget hozott, De Zwaan csak két 14 nyilast. A második szettben valóságos űrdartsot láttunk. A holland kezdett egy 12 nyilassal, majd Wright egy 13, majd egy 149 pontos kiszállóval, és 12 nyíllal. A vége kicsit hosszabbra sikeredett, de az első két szett a skóté lett.

Utána is Wright folytatta jobban, nullára nyert, és nagyon úgy nézett ki, hogy gyorsan lecseng ez a meccs. De Zwaan viszont másképp gondolta, és képes volt innen egyenlíteni. Sőt, majdnem megfordítani a meccset. Wright 130 pontos kiszállóval, megint 12 nyilas körrel nyitotta a negyedik szettet. 2-0-ra vezetett, aztán hiába rakta le magát 130 ponttal negyvenre, De Zwaan szépített, majd fordított úgy, hogy Wright nem nagyon volt száz alatti kiszálló közelébe, éppen csak lekerekíteni tudott annyira. A következő szettben a holland egyre magabiztosabb lett, Wright nem tudott győzelem közelébe kerülni. A hatodik szett nagyon izgalmasan alakult. 2-2 után, a döntő legben közel egyformán álltak száz felett, de már kiszállón. De amíg Wright 38 pontot dobott, addig De Zwaan 125 ponttal kerekített 16-ra és meg is dobta egyből. Jött a döntő szett, hiába vezetett Wright 2-1-re, a végén megint lassabban ért le. 3-3 után ő kezdett, egy 180-assal, majd hátsó pályáról hőzta be a meccset. Szegény holland az utolsó legben egyetlen száz feletti dobást sem tudott mutatni, ez pedig a negyeddöntőjébe került. Hatalmas meccs volt, Wright 12 darab 180-ast is dobott, ötven százalék felett kiszállózott, ezt nagyon megérdemelte.

Glen Durrant-Chris Dobey 4-3 (1-3, 3-0, 3-2, 3-2, 1-3, 1-3, 3-0)

Durrant egyre közelebb kerül ahhoz, hogy azon kevesek közé tartozzon, akik a BDO-ban és a PDC-ben is világbajnokok tudtak lenni. Ehhez a következő lépcsőt is megtette, a döntő szettben simán kiütötte Dobey-t. Az elején Dobey kezdett jobban, 110 pontos kiszállóval is hozta az első szettet. Amúgy a duplák dobásában maradt egy kis hiányérzet, hiszen mind a ketten 40 százalék alatt teljesítettek, majdnem szinte azonos átlagokat is értek el. Hektikusan alakult a meccs, mert a második leget nullára hozta Durrant. Aki aztán 0-2-ről a harmadikat is behúzta, a végén 13 nyilas körrel. Megint Dobey foghatta a fejét, hiába ment újra 2-0-ra, ezt a szettet is elbukta, a döntő legben Durrant 109 pontról szállt ki. Dobey az életben maradásért játszott, és nagyon jó szettet produkált, dobott két 180-ast, és 14, 14, 13 nyilas körökkel szépített. Izgalmasan alakult a végjáték, Dobey-nak kellett menni előre, és ment is. Egy hosszú kiszállócsata után 14 nyilas kör, majd újabb két 180-assal, 11 nyílból az egyenlítés. Úgy nézett ki, nem lesz ember, aki Dobey-t meg tudja állítani, de Durrant megint odatette magát, 17, majd 14 nyilassal 2-0-ra vezetett, az utolsó legben pedig nagyon odacsapott. 12 nyíllal, 146 pontról szállt ki, kétségeket sem hagyva, ki a jobb.

Gerwyn Price-Simon Whitlock 4-2 (3-2, 3-1, 0-3, 3-1, 0-3, 3-0)

Nem is annyira az átlagával (92,47), vagy éppen a kiszállózással (12/32), de a magabiztos játékával most már nyugodtan kijelenthetjük, Price is az egyik kihívója lehet Michael van Gerwennek. Az első szettben majdnem mindenki tudta hozni a kezdését, csak éppen Whitlock a végén nem tudta 20 pontról megoldani, így Price brékkel vette el az első szettet. A másodikban Price szépen hozta a saját szettét, a végén 108 pontról szállt ki, Whitlock pedig egy 12 körössel mutatta meg, hogy még ott van. A harmadikban az ausztrál háromszor is elhozta a leget. A menetelését Price 14, 13, 14 nyilas legekkel állította meg. Whitlock is eljutott a kiesés szélére, gyorsan összekapta magát, és ismét nullára nyert meg szettet, hogy aztán ugyanígy elbukja a következőt, ami pedig már a walesi játékos továbbjutását jelentette.

Kialakult tehát a legjobb nyolc mezőnye, és vasárnap már össze is csapnak egymással. 13:40-től kezdődik a már öt nyert szettig tartó csata. Előbb Nathan Aspinall és Dimitri van den Bergh, majd Luke Humphries és Peter Wright szórakoztatja a népet. Este pedig, nem sokkal nyolc után jön a Michael van Gerwen-Darius Labanauskas és a Glen Durrant-Gerwyn Price csata. Biztosan kiváló meccsek elé nézünk.