Akármi is történt, Mikuru Szuzuki a nap hőse

2019. december 16. 00:31 - Denis Potvin

PDC-világbajnokság, Alexander Palace - 3. nap, összefoglaló

Ez a világbajnokság egészen biztosan a meglepetések világbajnoksága lesz. Szombaton két világbajnokot veszítettün el. Már pénteken is nehezen nyert a világbajnoki címvédő. Szóval, arra számítottunk, hogy a vasárnap lesz könnyeb. Nem lett. Ezen a napon Ian White és Michael Smith csomagolhatott. Egészen hihetetlen, hogy hátom nap alatt a negyedik kiemelt is elbúcsúzott. A japán hölgy, Mikuru Szuzuki pedig majdnem olyat tett, mint még soha senki. Az Ally Pally közönsége felállva ünnepelte. Mi is. Amit ezen az estén mutatott újból megerősített abban, drága férfi kollégáim, hogy a nők lassan itt is átveszik a hatalmat. Szuzuki játéka bearanyozta ezt az estét. Gratulálunk.

Délutáni szakasz

1. forduló: Kyle Anderson-Cung Hsziao Csen 3-2 (2-3, 1-3, 3-1, 3-1, 3-1)

Kezdjük a verseny értékelését azzal, hogy tisztázzuk ennek a derék kínainak a nevét. Így hívják, ahogy fentebb is olvasható. Nyilván angolul másképp mondják, de hát ez az angolok baja, Mi nem angolul beszélünk, nálunk Magyarországon így írják, és így is mondják. Szóval ez a derék kínai nagyon bekezdett, 3-2-re nyerte az első szettet, 3-1-re a másodikat. Innen viszont bukó volt. Elkezdett semmi sem sikerülni neki. Láthatóan szétesett a játéka, három szettet, mindhármat 3-1-re bukta el. Sokat tényleg nem érdemes erről a meccsről többet írni, Kyle Anderson megcsinálta.

1. forduló: Ross Smith-Ciaran Teehan 0-3 (2-3, 2-3, 1-3)

Megint elbúcsúzott egy esélyes. Ross Smith dobott egy 154-es kiszállót, nyert öt leget, de borzasztó kevés volt a fiatal, 20 éves ír ellen. Teehan éppen meghaladta 90-es átlagot, dobott egy 107-es kiszállót

1. forduló: Brendan Dolan-Nitin Kumar 3-0 (3-2, 3-1, 3-1)

A derék indiai másodszor jött el a vb-re, másodszor is remekül helyt állt, de leget nem tudott most nyerni. Dolan kiválóan kiszállózott, ez pedig meghozta a sikert neki. Az első szettben nyila volt a szetthez, de nem jött össze. A másodikban 13 nyilas leget nyert. A harmadikban is egyet nyert, de ez most kevés volt. Ott volt az Ally Pallyban, és éppen ezzel tökéletesen elégedett is lehetett. Dolan nyert, de ennél neki is több kell majd.

2. forduló: Ian White-Darius Labanauskas 1-3 (2-3, 3-0, 2-3, 1-3)

Mondjuk úgy, hogy éppen erre a meglepetésre nem számítottunk. De ez a meccs is éppen azt bizonyította, hogy olyan közel került egymáshoz a középmezőny és az elit, hogy bár ez az eredmény egy nagy meglepetés, de lehet, hogy ppen nem meglepetés. Kelet-Európa újabb nagykövete bizonyította, hogy a régió kezd közel kerülni a legjobbakhoz. Hál isten. Ian White úgy tudott kikapni, hogy 100,33-as átlagot dobott. A világbajnokság első száz feletti átlagát, de így sem tudott nyerni. Valahogy mindig úgy alakult, hogy amikor szettet eldöntő kiszállók voltak, akkor Labanauskas volt élesebb.

Esti szakasz

1. forduló: Aaron Monk-Jose Justicia 0-3 (1-3, 2-3, 0-3)

Ez is egy váratlan eredmény volt. Monk 82,56-os, és Justicia 88,64-es átlaga is „idény eleji formát” mutatott. Monk egyetlen 180-ast sem dobott, Justicia is csak egyet. Miközben egyik játékos kiszállózása sem érte el a negyven százalékot. Sokkal többet nehéz lenne erről a meccsről felidézni. Inkább a tény, hogy az élete első világbajnokságán induló 30 éves spanyol győzelemmel nyitott.

1. forduló: Andy Boulton-Daniel Baggish 2-3 (3-2, 2-3, 3-2, 2-3

Egy újabb bravúrral folytatódott az esti program. Baggish bravúrosan játszott, a maga szintjéhez képest, hiszen 84,ö4-es átlaggal lépett tovább, ráadásul egy papíron erősebb ellenfelet verve. Baggish folyamatosan építette fel a játékát. Boulton 120-as kiszállóval is hozta az első szettet, aztán bukta a másodikat, ugyanilyen arányban. Hatalmas csata volt ismét, megint a döntő leg döntött. Egy Százas kiszálló, és megint az ötödik leg döntött a negyedik szettben, most Baggish javára. Következett a mindent eldöntő. Boulton egy 130-as kiszállóval kezdett, de Baggish egyenlített, majd a vezetést is megszerezte, aztán a győzelmet is. Az asszony komoly erőt adott a padsorból.

1. forduló: James Richardson-Mikuru Szuzuki 3-2 (3-2, 3-0, 2-3, 1-3

Nem a vb legjobb meccse, de a legizgalmasabb volt eddig. Térdet hajtunk a női versenyzők előtt. Az, amit Szuzuki művelt ezen a meccsen, arra nehéz szavakat találni. Az izgalom pillanatnyi jelét sem mutatva, hatalmas csatára késztette Richardson, aki már túl korán elhitte, hogy simán meglesz ez a meccs. Aztán lkete legnehezebb meccse lett. Az Ally Pally végig a japán hölgynek drukkolt, aki csak azért az elején rosszabbul, mert a kiszállói akkor még nem úgy jötek. De azért 151 pontos kiszálló rögtön az első szettben, négy nyíl az első szettért. Szóval voltak lehetőségei Szuzukinak. A második szettben megint a rossz kiszállók döntötték romba a japán hölgyet. De aztán fordult a kerék. A harmadik szettben, 0-2-ről megfordult a világ. Szuzuki szépített, 106-os kiszállót is dobott. Egyre idegesebb lett Richardson. Egészen hihetetlen volt, de eljutottunk 2-2 szett, és 2-2 legarányig úgy, hogy Szuzuki 101-es kiszállóval hozta azt.

A végére lemaradt. Richardson még megtette azt a szívességet, hogy kétszer is elhibázta a kiszállót, de harmadjára már nem. Nagyon sportszerűen Szuzukit ünnepeltette a közönséggel, akik végi a japán hölgy mellett álltak. Elképesztő teljesítmény volt. Csodás. Kár, hogy a búcsú lett a vége.

2. forduló: Michael Smith-Luke Woodhouse 1-3 (1-3, 1-3, 3-2, 2-3)

Woodhouse egy 180-assal kezdte a meccset, majd két 14 és egy 15 nyilas leggel hozta az első szettet. Aztán Michael Smith eljutott a pokol legmélyebb bugyrába, hiszen a második szett is elment 3-1-re. Woodhouse csodálatosan dobált, nagyot játszott. Aztán Smith 0-2-ről egyenlíteni tudott, de mégis Woodhouse-nak voltak meccsnyilai, öt is. Elrontotta. Smith pedig visszahozta az esélyeit azzal, hogy végül kidobta a D8-at. Jött az ötödik szett, amely eldöntött mindent. Woodhouse okozta az újabb drámát. Smith, amit a harmadik szettben megúszott, azt már a negyedikben nem tudta. 2-2-vel jutott el a dráma kapujába. Smith 68-ról előbb a D10-et, majd a D5-öt is elrontotta. Woodhouse pedig 80-ról megcsinálta a harmadik nyíllal. Akármi is lesz, ez a meglepetések világbajnoksága eddig.