Peter Wright a pokol tornácáról táncolt vissza

2019. december 21. 09:00 - Denis Potvin

PDC-világbajnokság, Alexandra Palace – 8. nap (esti összefoglaló)

Őrült egy este volt az egyszer biztos. Nathan Aspinall először csak nézte, ahogy Danny Baggish rója köröket, de aztán magára talált. Aztán két német lerendezte szépen a dolgokat, különösen a korában majdnem kilencnyilast dobó Nico Kurz továbbjutása vaskos meglepetés. Amit a végén Noel Malicdem, és persze Peter Wright művelt, az maga volt a csoda, a darts, a DARTS.

Esti program

Nathan Aspinall-Daniel Bagish 3-1 (1-3, 3-0, 3-2, 3-2)

Kezdésként, a bevonulózenéknél még jókat vigyorogtak egymásra, aztán már csak vicsorítottak. Kiváló meccset hoztak össze, ami nagyban köszönhető annak, hogy az amerikai végig ellenfele tudott maradni The Asp-nek. Olyannyira jól kezdett, hogy 3-1-gyel be is húzta az első szett, az első 180-ast is Baggish dobta, abban 2-1-re vezetett akkor. No, de utána jött Asp, 13, 12, 14 nyilas legekkel pillanatok alatt mehettek megint szünetre. De Baggish nem hullott szét, a következő szettben 12 nyilassal egyenlítette ki a legarányt. Sőt, 2-1-re vezetett is, de aztán úgy bukott leget, hogy kiszálló közelébe nem ért. Az utolsó szett is szoros maradt, 2-2-re egy 13 nyilassal jött az amerikai, de a végén nagyon lemaradt, Aspinall 180-nal kezdett, a végén a 13. nyíllal szállt ki, és hozta a kötelezőt.

Joe Cullen-Nico Kurz 1-3 (3-2, 2-3, 1-3, 2-3)

Volt valami a levegőben, hogy ez a meccs nem lesz sétagalopp Cullen számára. Kurz már az első meccsen bebizonyította mekkora tehetség. 93,05-ös átlaggal ismét meglepetést okozott. Az egyetlen International kvalis, aki már a harmadik körben van. Zseniális a srác, szerintem róla még sokat fogunk hallani. Az első szettben még nagyot mentett Cullen, Kurz 11 nyilassal már 2-0-ra vezetett, aztán jött a rutin. 116-os kiszálló, 13 és 14 nyilas leg, és máris 3-2. Cullen dobott még egy 116-os kiszállót, és ő vezetett 2-0-ra, de Kurz is tudott fordítani, két ötkörössel. A vízválasztó, harmadik szettben Kurz nagyon odatette magát, 140, 140, 180 és egy 41 pontos kiszálló, majd 17 nyilas leg.A legvégén megint zseniálisan jó volt, 13 nyilassal szépített 0-2-ről, majd megfordította, a végén pedig kidobta a meccset. Kiválóan játszott. Nagyon jó kis meccs lesz a harmadik körben az a Kurz-Humphries összecsapás.

Max Hopp-Benito van de Pas 3-2 (3-2, 1-3, 3-2, 1-3, 3-0)

Hopp már azért kicsit esélyesebbnek számított, mint honfitársa, de ő is megcsinálta. Az első szettben két leget ajándékozott Van de Pasnak, a végén a német 11 köröse után mehettek az első szünetre. A másodikat a holland 158 pontos kiszállóval kezdte, egy végtelenül hosszú, majd egy 14 nyilas leggel egyenlíteni tudott. A harmadik szettben Hopp kezdett jobban, volt egy 104-es kiszállója, de aztán Van de Pas legjei következtek, két ötkörös, közte egy 107-es kiszálló, mégis Hoppé lett a szett, mert hozta saját kezdését. A negyedik szettben Hopp dobott egy 148-as kiszállót, mégis Benito Van de Pas tudott egyenlíteni. A döntő szettben Hopp bírta jobban idegekkel, két 13 nyilas köre is volt. Darius Labanauskas ellen folytatja majd a harmadik körben.

Peter Wright-Noel Malicdem 3-2 (3-0, 2-3, 3-1, 2-3,

Jött a fő meccs, és áldhatják az eszüket, akik végignézték ezt. A már hazafelé szállingózó AllyPally népe is a kapuból fordult vissza, mert valami csoda készült. Az első, sima szett után a fülöp-szigeteki is megfogott egy szettet, dobott 106-os kiszállót, de Wright 110 pontos kiszállóval és 11 nyilas leggel a második szettet is megnyerte, kívülről, de talán belülről is egy sima meccsnek nézett ki. Talán Snakebite is így gondolta a második szünetben tanakodva saját magával. Kijöttek a harmadikra és Wright 2-0-ra ment el, talán az első népesebb kontingens ekkor indult el hazafelé a helyszínről, hiszen meccsnyila is volt a skótnak. De Malicdem másként gondolta, és egy 14 nyilassal kidobta a szettet, így a döntő következett. Az elsőt Malicdem nyerte, aztán a másodikat is. Ekkor már nagyon rezgett a léc. Olyannyira, hogy a fülöp-szigetekinek 66 pontja maradt, de csak 34-et dobott, Wright pedig 60 pontról szépített. A következőben megint hatalmas nyomás alatt volt, hiszen az ázsiai játékos 42 pontra rakta le magát, Wrightnak pedig 140 volt, de hatalmas bravúrral kidobta, tie-break-re mentette a meccset.

Egy 104 pontos kiszállóval helyzeti előnybe került, de Malicdem 13 nyilassal mentett. Aztán megint Wrightnál volt az előny, de a fülöp-szigeteki emberfeletti módon megint mentett. Jött a kilencedik leg, és ezt is Peter Wright nyerte, de ellenfele csak nem akarta megadni magát. Már csak egy leg maradt, amit Snakebite kezdett, nagyon jól, hiszen 180, majd 140 pontot dobott, után kisebbeket, de ezzel is maradt majdnem száz pontnyi előnye. A rutin végül döntött, nem remegett meg a skót keze D16 előtt, és eldöntötte a meccset. Annyi hős született már ezen a vb-n. A fülöp-szigeteki Noel Malicdem is közéjük tartozik most már. Wright pedig jó leckét kapott abból, hogy ezen világbajnokságon egyetlen pillanatra sem szabad kiengedni, mert akkor hamar vége lehet.